فیلیمو و نماوا هزینه های بسیار بالایی برای کاربران دارند


نتفلیکس می گوید اکنون در ۲۴۶ کشور در دسترس است. البته این عدد احتمالا مورد توجه مقامات محلی قرار خواهد گرفت و تنها …

هزینه های بسیار سنگین فیلیمو و نماوا برای کاربرانهزینه های بسیار سنگین فیلیمو و نماوا برای کاربران

نتفلیکس می گوید اکنون در ۲۴۶ کشور در دسترس است. البته این تعداد احتمالاً توسط مقامات محلی در نظر گرفته می شود و تنها چهار کشور – چین، کره شمالی، سوریه و کریمه – به نتفلیکس اجازه تجارت نمی دهند.

مدتی پیش که جنگ اوکراین در شرق اروپا آغاز شد، نتفلیکس به طور یک جانبه کاربران روسی را تحریم کرد و پس از ثبت نام از این کشور، روسیه به عنوان پنجمین کشوری که نتفلیکس در آن فعالیت نمی کند، شناخته شد. گفت در کشورهای دیگر، دسترسی نیمه رسمی به پلتفرم در دسترس است. به عنوان مثال در ایران امکان اتصال به این سیستم با محافظ فیلتر وجود دارد اما به دلیل تحریم ها موانعی برای پرداخت حق اشتراک وجود دارد. تقریباً ۸۱ کشور دسترسی قانونی خاصی به نتفلیکس دارند، اما قیمت اشتراک برای همه متفاوت است.

میزان هزینه اشتراک نتفلیکس در هر کشور به نرخ مبادله آن کشور در برابر دلار و سطح متوسط ​​درآمد بستگی دارد. اگرچه تفاوت قیمت ها بین کاربران در کشورهای مختلف گاهی چند برابر می شود، اما شباهت هایی بین نقاط دنیا در این زمینه وجود دارد که بستگی به سطح درآمد و نرخ ارز در کشور محل اقامت کاربر دارد. همین قانون در مورد پلتفرم های دیگر مانند آمازون، هولو، اچ بی وی، دیزنی پلاس، اپلت ویو پلاس و غیره نیز صدق می کند. ارزان ترین قیمت نتفلیکس در کشورهای عضو شبکه به ترتیب پاکستان، ترکیه و هند است. تا کنون، نتفلیکس در سال ۲۰۲۲ شاهد افزایش قیمت در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، ایرلند، ترکیه و دانمارک بوده است که بیشتر آنها در سال ۲۰۲۱ افزایش قیمت مشابهی داشته اند. از سوی دیگر، نتفلیکس اخیراً اعلام کرده است که قیمت های هند را برای رقابت با دیزنی پلاس و آمازون پرایم کاهش می دهد. با توجه به نحوه محاسبه اشتراک نتفلیکس و سایر پلتفرم های مشابه در کشورهای مختلف، این احتمال وجود دارد که قیمت عملیاتی آنها در ایران ارزان تر از پاکستان و ترکیه باشد. متوسط ​​هزینه جهانی نمایش های تلویزیونی یا فیلم ها برای پروژه های بزرگ ۰.۰۰۱۵۴ دلار است. اما پاکستانی ها، هندی ها و ترک ها به ترتیب ۰.۰۰۰۴۲، ۰.۰۰۰۴۴ و ​​۰.۰۰۰۵۵ دلار می پردازند.

این باعث می شود که آنها ۹۵ تا ۱۱۵ درصد ارزان تر از میانگین برای هر عنوان باشند. آنها همچنین حداقل ۶۵٪ کمتر برای اشتراک در برنامه های معمولی و پریمیوم پرداخت می کنند. قیمت‌های نتفلیکس نیز در برخی کشورها بالاتر از میانگین جهانی است و پس از آن سوئیس و کرواسی و پس از آن کشورهای اروپای غربی از جمله لیختن اشتاین قرار دارند. با این حال، اگر نرخ ها بر اساس میانگین درآمد افراد و ارزش پول ملی محاسبه شود، می بینیم که تفاوت قیمت بین سفارشات نتفلیکس در کشورهای مختلف به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اگر جدول رنگی باشد، پاکستان با ارزان‌ترین اشتراک نت‌فلیکس جهان، از سوئیس، کرواسی و لیختن‌اشتاین برجسته‌تر است، به عبارت دیگر، مردم آنجا برای تماشای نت‌فلیکس قیمت و سهم بیشتری از درآمد خود می‌پردازند. . برای این پلتفرم‌ها، محاسبه انواع دیگر خدمات مربوط به تعداد افرادی که به آرشیو دسترسی دارند نیز وجود دارد. مردم کشورهای مختلف به عناوین برنامه ها و فیلم های تلویزیونی دسترسی دارند، اما اعداد و ارقام مشخص است.

این نوع محاسبه هزینه تماشای هر فیلم یا محصول تلویزیونی در این پلتفرم را برای کاربران سراسر جهان اندازه‌گیری می‌کند، اما از این نظر نمی‌توان آن را با پلتفرم‌های خارجی یا پلت‌فرم‌های داخلی نتفلیکس مقایسه کرد، زیرا جزئیات دقیق آن‌ها مشخص نیست و ممکن است در ماتم باشد. تشریفات، خودسرانه و یک طرفه پخش هر قسمت جدید از هر برنامه را به تعویق می اندازند. قوانین این پلتفرم‌ها از طبقه‌ای به آسمان دیگر متفاوت است، و برای مثال، مشترکین نتفلیکس می‌توانند آن را لغو کنند. کاربر حق انصراف از قرارداد و دریافت بازپرداخت ظرف ۱۴ روز پس از امضای قرارداد خرید خدمات را دارد، اما شما با عضویت در یک پلتفرم ایرانی برای مشاهده چهار قسمت این مجموعه در مدت چهار هفته اقدام کنید. و این پخش را به بهانه حادثه کلانشهر یک هفته و به بهانه رحلت بنیانگذار انقلاب و قیام ۱۵ خرداد یک هفته دیگر به تعویق می اندازند! در این بین، نتفلیکس به مشترک یک ماهه خود این امکان را می دهد که در ۱۴ روز انصراف دهد و مبلغ کامل را بازپرداخت کند که کاربران قطعاً آن را دنبال کرده و به آن اعتماد خواهند کرد.

آنها می دانند که اگر کسی برای ۱۴ روز وارد این اتاق شود، به سختی می تواند از آن خارج شود. مخاطب قسمت های بعدی سریال را که در همان ۱۴ روز دیده است تماشا خواهد کرد یا از دسترسی به آرشیو عظیم فیلم چشم پوشی نخواهد کرد. حتی به یاد می آوریم که در روزهای اولیه همه گیری کرونا، نتفلیکس با راه اندازی بنرهایی بر روی بنرهای سطح شهر که نشان دهنده عزت نفس بالای آنها بود، تهدید کرد که مردم را به ماندن در خانه تشویق می کند، اما پلتفرم های داخلی به طور تصاعدی رشد کردند و به صورت داوطلبانه و بدون رضایت دریافت کردند. تصمیم بگیرید که یک سریال یا برنامه را پخش کنید یا نه. جدول زیر ۸۱ کشور کاربر نتفلیکس را نشان می دهد که از ارزان ترین تا گران ترین قیمت اشتراک را شامل می شود.

دو تصویر نشان داده شده است که نرخ اشتراک ارزان یا گران نتفلیکس را به صورت رنگی نشان می دهد و این تفاوت نکته ظریفی در تعیین قیمت اشتراک این پلتفرم در سراسر جهان است. یکی از این تصاویر بر اساس قیمت دلار اشتراک هر کشور و تصویر دیگر بر اساس برابری نرخ ارز کشور و میانگین درآمد جوامع آنها رتبه بندی شده است. . قیمت مرجع اشتراک نت‌فلیکس با پلتفرم‌های ایرانی به‌گونه‌ای است که حتی پایین‌ترین قیمت‌های فعلی بالاتر از قیمتی است که در ایران برای خدمات پلتفرم ارائه شده رسمی این پلتفرم ارائه می‌شود. نوع خدمات ارائه شده توسط این پلتفرم ها نیز قابل مقایسه نیست و این مشکل باعث اعتراض بسیاری در بین کاربران ایرانی شده است.

قیمت نتفیلیکس