قبولی در کنکور سراسری در ایلام مطلوب و رضایت بخش بود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان این شورا را مرکز ثقل و مرکز هزینه های نظام آموزش و پرورش دانست و گفت: نقش شورای آموزش و پرورش مهم است زیرا این نهاد نقش تعیین کننده ای دارد. آینده سازان کشور را دارد.

وی سپس از آموزش و پرورش استان در برگزاری کنکور سراسری ابراز خرسندی کرد و گفت: امسال ۱۲ هزار داوطلب از گروه اصلی (علوم انسانی، تجربی و ریاضی) در کنکور سراسری استان ایلام شرکت کردند. که اداره آموزش وپرورش استانی از حدود ۹ نفر ۱.۳۸ نفر امتحان ورودی انجام داده است.

وی افزود: کنکور امسال علیرغم همه مشکلات با کمترین نقص برگزار شد و خوشبختانه رضایت نسبی مردم را به همراه داشت که آموزش و پرورش استان و همه دست اندرکاران از این امر قدردانی می کنند.

استاندار ایلام در قسمت دوم سخنان خود با اشاره به ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش افزود: در مکان هایی که بیش از ۲۰۰ منزل مسکونی ساخته می شود شخص حقیقی و حقوقی موظف به ساخت مسجد است. و همچنین یک واحد آموزشی طبق قانون و در این زمینه سهل انگاری و کوتاهی تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست زیرا بودجه لازم برای این امر از محل اعتبارات دولتی تامین می شود.

وی به مدارس استیجاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مدارس غیرانتفاعی باید توسط مالک محل اداره شود و یا ملک آموزشی به مدت حدود ۵ سال اجاره شود.

بهرام نیا با اشاره به حضور آیت الله اعرافی، عضو شورای فقه و مدیر حوزه های علمیه کشوری استان، اظهار کرد: ایشان در این دیدار سه بعد توسعه هر استان یا کشوری آموزش، حوزه علمیه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. و دانشگاه