قدرت تیم ملی بسکتبال در جام ملت های آسیا/ قهرمان می شویم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال در مراحل مقدماتی کار می کند یک فنجان آسیا پس از دو باخت پیروز شد خیلی دور این تیم با فرض دیدار با قزاقستان در مرحله مقدماتی جام جهانی (پنجره دوم و سوم) در جام ملت های آسیا شکست خواهد خورد.

ملی سرپوشیده بسکتبال کشورمان در اولین جلسه مقدماتی یک فنجان آسیا و قبل از بازی با قزاقستان مقابل سوریه به برتری رسیدند، در دیدار پایانی این مرحله رقابت سرنوشت ساز را با ژاپن مدعی به سود خود به پایان رساندند و به عنوان قهرمان مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند. نهایی مسابقات داشتند.

محمدرضا اسلامی، سرمربی تیم نوین ایران ب) عملکرد تیم بسکتبال در این سه مسابقه می گوید ملت سرپوشیده پس از پایان دوره تمرین، آنها باید در شرایط رقابتی قرار می گرفتند تا عملکرد موثری داشته باشند. او همچنین از «احترام» به عنوان نقطه قوت تیم ملی یاد کرد.

شاهد تمرینات پرفشار و استوار ملی سرپوشیده من بودم

محمدرضا اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری دیدارهای مکرر تیم بسکتبال مقابل سوریه و قزاقستان گفت: زمان زیادی از تغییرات کادر فنی تیم ملی نگذشته است. فاصله کمی با این ملی سرپوشیده تمرین کردند استوار و کار تاکتیکی و حمله پرفشار را زیر نظر داشته باشند ولی بعد از اتمام دوره تمرین لازم بود بازیکنان در شرایط بازی باشند. در این بین تیم ملی به دلیل کمبود فرصت تنها با یک بازی تدارکاتی مقابل صربستان وارد پنجره سوم انتخابی جام جهانی شد.

به چند دلیل در آلماتی نتیجه نگرفتیم

وی با اشاره به دیدار مقابل قزاقستان در آلماتی که منجر به شکست تیم ملی شد، ادامه داد: این دیدار از جمله دیدارهایی است که هر تیمی حتی تصورش را هم می کند. آلترین تیمی که حداقل یک بار در تاریخ خود با آن همراه است صورت در طول اردو، اعضای تیم آموزش های لازم را برای انجام شوت های سه امتیازی و پرتاب های آزاد دریافت کردند ولی متاسفانه در رقابت با قزاقستان نتوانستند از این پرتاب ها امتیاز لازم را کسب کنند. علاوه بر این، این مسابقات در آلماتی با توجه به شکست در تهران انتقام جو و همین مشکل بعد احساسی بازی را بالا برد برده تعداد بازیکنان بیش از حد معمول بود تحت فشار قاب را طوری قرار داده بود که نتیجه بازی ثبت نشود.

بازیکنان پس از باخت مقابل قزاقستان به خوبی بهبود یافتند معنوی شدند

این مربی بسکتبال با یادآوری اینکه تیم ملی بلافاصله پس از بازی با قزاقستان بازی برگشت مقابل سوریه را برگزار کرد، خاطرنشان کرد: مربیان تیم ملی علیرغم شکست مقابل قزاقستان. به لحاظ آنها از نظر روانی توانستند بازیکنان خود را ریکاوری کنند و آنها را برای بازی با سوریه آماده کنند تا بتوانند با این تیم رقابت کنند. به لحاظ کاملا فنی فواید ایران بود و اختلاف امتیاز در پایان بازی هم این موضوع را تایید کرد.

تیم ملی محاسبه شد جواز حضور در جام ملت های آسیا

اسلامی تاکید کرد: تیم ملی بسکتبال پس از سومین پنجره انتخابی جام جهانی برای حضور در جام ملت های آسیا تنها با ۲ تا ۳ جلسه تمرین در تهران راهی اندونزی شد. سوریه اولین حریف ایران بار دیگر تیم ملی کشورمان را شکست داد. درست است، اختلاف امتیاز در این بازی کمتر از بازی برگزار شده در مقدماتی جام جهانی بود ولی از تمام پتانسیل های تیم به خوبی و طبق برنامه استفاده شد و بازی مقابل قزاقستان نتیجه را نشان داد. در حقیقت تیم ملی این را با برنامه نشان داد و محاسبه شد به جام ملت های آسیا راه یافت.

ملی سرپوشیده آنها نشان دادند که باخت مقابل قزاقستان اتفاقی بود

سرمربی تیم نوین ایران (تیم ب) تاکید کرد: دیدار با آن ملی سرپوشیده کاری که آنها مقابل قزاقستان انجام دادند نشان داد که بازی خوبی پیدا کرده اند. هم در دفاع و حمله و هم در انتقال از حمله به دفاع و بالعکس همه چیز طبق برنامه پیش رفت. بازیکنان حاضر در بازی با قزاقستان مخصوصا آنها به لطف دو شکست در مقدماتی جام جهانی، بسیار همدلانه و با انگیزه وارد زمین شدند و برنامه های تاکتیکی خود را به بهترین شکل نشان دادند و دو شکست قبلی مقابل این تیم را به نمایش گذاشتند. مخصوصا باخت در آلماتی فقط یک اتفاق بود

نتیجه رقابت با ژاپن فقط یک پیروزی نبود

به گزارش اسلام، دیدار مقابل ژاپن در آخرین روز دور مقدماتی است یک فنجان آسیا در اوایل فینال تصمیم گرفت و تاکید کرد: پیروزی در این بازی به دلیل گلزنی در جام ملت های آسیا مهم بود. نتیجه مقابل ژاپن فقط یک برد نبود و فکر می کنم در این مقطع یک برد تاریخی محسوب می شود زیرا ژاپن نسبت به قبل تغییر زیادی کرده و به یک تیم درجه یک آسیا تبدیل شده است. ولی کادر فنی با آنالیز خوب این تیم موفق بود سرپوشیده آنها را راهنمایی کنید تا نتیجه به آنها تعلق گیرد.

نقش بی چون و چرای حامد حداد

این مربی بسکتبال را حامد حدادی بازی می کند مجموعه وی به مرحله مقدماتی تیم ملی بسکتبال در جام ملت های آسیا اشاره کرد و یادآور شد: نقش حامد حداد در سه پیروزی به دست آمد و مخصوصا بازی با قزاقستان و ژاپن بلامنازع است. او به عنوان یک نخبه کاملاً در اختیار تیم است. حامد حداد فقط برای حمله و حفاظت در زیر سبد گذاشته نشد و او در زمین بازی گسترده تری از همیشه انجام داد و به عنوان یک بازیکن کامل تاثیر زیادی روی عملکرد تیم داشت. محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و دیگر بازیکنان جوانی که گاه فاقد تجربه جام ملت های آسیا بودند نیز هدفمند در کنار او قرار گرفتند.

نقطه قوت تیم ملی «احترام» است.

کارشناس بسکتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که تیم ملی در سه دیدار اخیر چه قدرتی داشت؟ گفت: به لحاظ هیچ انتقادی از تکنیک و عملکرد مربیان برای آنالیز تیم ها و بازیکنان برای اجرای برنامه های تاکتیکی در زمین وجود ندارد. ولی نقطه قوت تیم در این مسابقات احترام متقابلی است که بازیکنان نسبت به کادر فنی و اجرای برنامه ها و دستورات آنها قائل هستند و همچنین احترامی که در بین خود بازیکنان وجود دارد که به بازی هماهنگ و هدفمند در کنار هم کمک می کند.

تیم ملی نشان داد که باید در شرایط رقابتی باشد

وی بیان کرد: کل تیم ملی بسکتبال در مرحله مقدماتی یک فنجان آسیا نشان داد که بعد از یک دوره تمرینی باید در شرایط مسابقه قرار گیرد تا از توانایی هایش استفاده کند. این تیم اگر در پنجره سوم مقدماتی جام جهانی نتوانست نتایج لازم را کسب کند، تنها به دلیل کمبود وقت و عدم انجام بازی های تدارکاتی بود و با پیروزی قاطع در جام ملت های آسیا که مقابل آن پیروز شد، این مشکل را نشان داد. قزاقستان و ژاپن

تیم ملی قهرمان جام ملت های آسیا می شود

تیم بسکتبال فصل گذشته یک فنجان آسیا با غلبه بر استرالیا قهرمان جام حذفی شد، به نظر شما بسکتبال ایران در این دوران چه جایگاهی دارد؟ اسلامی در پاسخ به این سوال گفت: قهرمانی گلزنی تیم ملی در جام ملت های آسیا است و فکر می کنم آن عنوان را هم کسب کنیم. تیم بسکتبال در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و در صورت ادامه این روند مشکلی برای پیروزی در دیدارهای بعدی نخواهد داشت. به نظر من ایران قهرمان جام خواهد شد. امیدوارم این کار انجام شود و تیم ملی بتواند به نتایج ایده دست پیدا کند که به طوری که بقیه پنجره ها دارای انتخاب MM باشند.