قوانین حمایت از کار هیچ ضمانت اجرایی ندارند محتوای آموزشی نابینایان بازبین ویدیو قوانین حمایت از کار بدون ضمانت اجرایی


۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ توسط ادمین


احسان سهرابی در گفت و گو با بازار اظهار کرد: بر اساس اصل ۴۸ به منظور جلوگیری از استثمار کارگران، وزارت کار و امور اجتماعی موظف است سامانه سنجش و طبقه بندی مشاغل با استفاده از استاندارد مشاغل را تهیه و اجرا کند. عادات کاری کشور است اما متاسفانه در عمل به این موضوع توجهی نمی شود.

سخنگوی شورای عالی شوراهای اسلامی کار در شورای عالی حفاظت فنی وزارت کار بابیان اینکه به عنوان مثال این موضوع برای کارگران شرکت سیمان گوون تکمیل نشده است و هیچ مقام مسئولی در این خصوص پاسخگو نیست. . با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی کارگران، اعضای شورای اسلامی کار پیش از این بر حداقل نیازهای یک کارفرمای محترم تاکید کرده بودند.

وی ادامه داد: در این راستا و با حضور مسئولان شهرستان در مرحله اول تفاهم نامه ۷ فقره و در مرحله دوم ۱۷ مورد تکمیل و مقرر شد شورای اقدام اسلامی تشکیل شود. الزامات کارگران مورد حمایت استاندار محترم.

سهرابی اذعان داشت: اکنون با توجه به شرایط عدم رعایت توافقات و پرداخت مالی از سوی کارفرما، گزارش شکایت کارفرما از نمایندگان قانونی وی تهیه شده است!

یکی از اعضای هیئت مدیره مرکز هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی گفت: تعاونی کار و رفاه اجتماعی چرا مهلت صدور گواهی کارخانه طرح طبقه بندی مسکوت مانده است؟

این فعال کارگری اذعان داشت: سوال دیگر این است که تضمین اجرای پیمان های دسته جمعی و مفاد این قراردادها برای احقاق حقوق کارگران بر عهده کیست و نهاد ذاتی صلاحیت تنظیم روابط کار کیست؟

وی ادامه داد: عملیات اجرایی شرکت سیمان جوین در سال ۱۳۸۶ توسط سیدکاظم اوری میر زمانی در منطقه ای متروک در ۲۴ کیلومتری شهر چغتای در استان خراسان رضوی آغاز و در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: سیمان جوین با ایجاد اشتغال در منطقه جوین و جغتای، گذار به تولید انبوه را اولویت جهانی قرار داده و در مدت زمان کوتاهی به آن دست یافته است، اما در اولویت قرار دادن حقوق کارگران سودمند است. «خط مقدم اقدامات او».

لینک به منبع


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر