قیمت جدید آب معدنی اعلام شد


دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب معدنی و شرب گفت: امسال آب بسته بندی گران شد اما قیمت آن افزایش یافت…

قیمت جدید آب معدنی اعلام شدقیمت جدید آب معدنی اعلام شد

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب معدنی و آشامیدنی گفت: امسال آب بسته بندی گران شده است، اما افزایش قیمت روی بهای تمام شده تولید اعمال شده است و مصرف کنندگان باید آب بسته بندی را ۱.۵ لیتر کاهش دهند. به ترتیب ۰.۵ لیتر.” بین ۶۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان بخرید که کمتر از قیمت مصرف کننده پارسال است.

برخی دستفروشان از افزایش قیمت آب بسته بندی خبر می دادند اما پیمان فروهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ۸ ماهه سال ۱۴۰۰ قیمت ۱.۵ لیتر آب بسته بندی ۶ هزار تن و نیم لیتر ۴ هزار تن بوده است. اما در چهار ماه پایانی سال فقط قیمت تولیدکننده ثبت شد و پس از آن مجدداً قیمت مصرف کننده اضافه شد.

به گفته وی، امسال قیمت این محصولات افزایش یافت، اما افزایش قیمت روی بهای تمام شده تولید اعمال شد و مصرف کننده اکنون باید به ترتیب ۱.۵ و ۰.۵ لیتر آب بسته بندی زیر ۶ و ۴ هزار تن خریداری کند. نسبت به قیمت مصرف کننده سال گذشته

فروهر افزایش قیمت مواد اولیه بسته بندی، افزایش ۳۵ درصدی محموله با مجوز سازمان دفاع، تورم عمومی و افزایش دستمزد را از عوامل افزایش قیمت عنوان کرد و گفت: قیمت PET (مواد اولیه). تولید بطری) در هفته گذشته از مرز ۲۰۰۰ عبور کرده است. تومان رشد داشته که ۵۰ درصد بر قیمت تمام شده آب بطری تأثیر می گذارد. از سوی دیگر افزایش حمل و نقل بار قاتل کالاهای سبک، حجیم و ارزان است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب معدنی و آشامیدنی در ادامه با اشاره به اینکه آب بطری رقیب آب شرب شهری است که ۹۰ درصد در ایران یافت می شود، افزود: تولیدکنندگان علاقه ای به افزایش قیمت ندارند زیرا محصولات به راحتی در دسترس هستند. ” مردم نمی توانند گوشت مرغ و گوشت را جایگزین کنند، اما آب بطری جایگزین می کند. بنابراین افزایش قیمت یک شمشیر دولبه است.