لنز هوشمند صفحه نمایش را روی کره چشم قرار می دهد


رئیس یک راه اندازی لنز تماسی هوشمند ادعا می کند که اولین “نمایشگر روی چشم” این فناوری را ایجاد کرده است.

رئیس یک راه اندازی لنز تماسی هوشمند ادعا می کند که اولین “نمایشگر روی چشم” این فناوری را ایجاد کرده است.

درو پرکینز، مدیر عامل Moyo Vision، گفت که زمانی که نمونه اولیه لنز با نمایشگر میکرو LED 14000ppi را امتحان کرد، “آینده” را دید.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا با قطر کمتر از ۰.۵ میلی متر، کوچکترین و جمع و جورترین صفحه نمایش را برای محتوای پویا ساخته است. [داینامیک] این کار انجام شده است، آن را توصیف می کند.

این لنزها همچنین دارای یک پردازنده کامپیوتر، چندین میکرو باتری، یک شتاب سنج، یک ژیروسکوپ و یک مغناطیس سنج برای ردیابی حرکات چشم و تثبیت نمایشگر واقعیت افزوده (AR) هستند.

سخت افزار ردیابی چشم نیز به کاربران اجازه می دهد تا صفحه نمایش را کنترل کنند و بدون کنترل های خارجی به محتوا دسترسی داشته باشند.

پرکینز در یک پست وبلاگی درباره تجربه شخصی خود از لنز نوشت: “دیدن اپتیک، الکترونیک، سیستم های مکانیکی و نرم افزار با هم کار می کنند و دیدن آن یک دستاورد تاریخی بود.”

“این یک گام بزرگ به سمت پتانسیل Mojo Lens برای بهبود زندگی میلیون ها نفر است… من آینده محاسبات نامرئی را دست اول تجربه کردم.”

معرفی نسل بعدی فناوری پوشیدنی [قابل نصب یا بستن روی بدن] اینها شامل مشاهده تصاویر، تعامل با قطب نما برای تعیین جهت آن و خواندن متن از یک تله پرومتر است. [دستگاه نمایشگر متن].

Moyo Vision اکنون قصد دارد به توسعه و آزمایش این فناوری ادامه دهد تا درخواستی را برای تأیید بازار به سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ارسال کند.

در نهایت، این شرکت امیدوار است که با توسعه دهندگان برنامه برای ایجاد نرم افزار جدید برای آن همکاری کند [دستگاه‌های] پوشیدنی ایجاد کنید. مانند برنامه های ورزشی برای ورزشکاران یا کمک های بینایی برای افراد کم بینا.

تاریخ انتشار لنز Mayo هنوز مشخص نشده است. اگرچه پست وبلاگ پرکینز نشان می دهد که این لنز در ۱۰ سال آینده برای مصرف کنندگان آماده می شود.

دیگر استارتاپ‌هایی که روی این فناوری کار می‌کنند، روی احتمالات مختلفی تمرکز دارند. مثلا یک هدف [استارت‌اپ] “InWith” به کاربران یک “نمای قابل تنظیم” ارائه می دهد که می تواند از طریق یک برنامه تلفن هوشمند کنترل شود.

این محصول که در Invite مستقر در کالیفرنیا ساخته شده است، دسترسی آسان به دنیای مجازی Metaverse را نیز برای افراد فراهم می کند.

در صورت دریافت تاییدیه FDA، دستگاه های الکترونیکی مرتبط با لنزهای تماسی هیدروژل نیز مجهز خواهند شد.