ماشین کوچک هایما به قیمت ۷ هزار تومان


هایما یک خودروساز چینی است که به دلیل حضور مدل های کراس اوور خود در بازار ایران برای مخاطبان آشنا و شناخته شده محسوب می شود.

ходро кочеч хайма ба кайный 7 هزار دلارходро кочеч хайма ба кайный 7 هزار دلار

خودروساز چینی هایما که در بین مردم با مدل های کراس اوور خود در بازار ایران شناخته می شود، خودرویی کوچک و ارزان قیمت را در کاتالوگ فروش خود دارد که با نام آیشانگ EV در بازار چین شناخته می شود.

Haima Ayshang برای اندازه گیری طول ۳۶۸۰ میلی متر، عرض ۱۵۵۰ میلی متر و ارتفاع ۱۵۳۰ میلی متر طراحی شده است. فاصله بین دو محور آن ۲۳۴۰ میلی متر است.

به عنوان یک موتور الکتریکی در قسمت پیشرانه از یک موتور ۴۰ کیلوواتی استفاده می کند که اگر بخواهیم از نظر اسب بخار توضیح دهیم حدود ۵۳ اسب بخار است. انرژی لازم برای موتور توسط یک باتری ۲۶.۱ کیلووات ساعتی تامین می شود که برد رانندگی ۲۰۲ کیلومتر را فراهم می کند.

شارژ باتری لیتیومی آن ۹ ساعت طول می کشد. تریم بالاتر آیشنگ از باتری ۳۴.۰۵ کیلووات ساعتی و تریم پرچمدار از باتری ۳۲.۵۴ کیلووات ساعتی استفاده می کند.

تمام تریم های آیشانگ حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دارند.

سیستم ترمز یک دیسک در محور جلو و یک فنجان در عقب است. رینگ های آلومینیومی در اندازه های ۱۴ اینچی موجود است.

کابین طراحی بسیار ساده ای دارد و عملا هیچ فناوری جالبی در آن دیده نمی شود. تمامی قطعات از پلاستیک سخت ساخته شده اند که کیفیت آن را نمی توان گفت. از ویژگی های کابین می توان به کنترل تهویه مطبوع غیر اتوماتیک، استارت دکمه ای، بلوتوث و غیره اشاره کرد.

در بخش ایمنی مواردی مانند ABS، دستیار شروع در سربالایی، EBD، Isofix، ایربگ، پاور ویندوز و غیره وجود دارد.

قیمت پایه این هایما از حدود ۶۵۰۰ هزار دلار شروع می شود./عصر ایران