متقاضیان وام اجاره را ظرف ۲۴ ساعت به بانک معرفی کنید


وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی از افراد واجد شرایطی است که ظرف ۲۴ ساعت نسبت به ثبت نام کمک ودیعه مسکن و …

معرفی پیشنهادان وام اجاره به بانک ظرف 24 ساعتمعرفی پیشنهادان وام اجاره به بانک ظرف 24 ساعت

وزارت راه و شهرسازی ظرف ۲۴ ساعت از افراد ثبت نام شده حمایت از سپرده مسکن درخواست و به تدریج به بانک ها معرفی می کند.

معرفی ۱۴۰۱ متقاضی وام مسکن در حال انجام است. پس از ثبت نام در سامانه طرح تسهیلات مسکن به نشانی saman.mrud.ir، در کمتر از ۲۴ ساعت شرایط و استعلام آنها بررسی و به کارت بانکی معرفی خواهند شد. بانک ها در حال حاضر در حال ارائه پرداخت هستند.

ثبت نام کمک هزینه ودیعه مسکن از ۲۱ خرداد ماه سال جاری آغاز شده و اولویت پرداخت وجوه به افرادی است که در دو سال گذشته این وام را دریافت نکرده اند. این بدان معناست که به دلیل محدودیت منابع، کسانی که قبلاً این وجوه را دریافت کرده اند، البته در شرایط فعلی بازپرداخت نمی شوند.

البته طبق اخبار دریافتی از منابع کمک وام مسکن از طریق سرفصل وام مسکن، امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شده و از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. بنابراین، انتظار می رود افراد بیشتری وام اجاره دریافت کنند.

در تهران در مراکز استان ها و در سایر مناطق شهری سقف تسهیلات سپرده مسکن به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان تعیین شده و به شبکه بانکی ملی ابلاغ شده است. نرخ سود تسهیلات سپرده مسکن ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت آن پنج سال است.

در فاصله سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ حدود ۴۵۰ هزار نفر وام اجاره دریافت کردند. حدود ۸.۵ میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد.