محرک های رشد استروژنیک در گوشت


در سال 1979 ، اپیدمی بزرگ شدن سینه در کودکان ایتالیایی مشاهده شد. با توجه به اینکه استروژن ها “برای تسریع افزایش وزن آنها به حیوانات مزرعه خورانده می شود” به مرغ یا گوساله مشکوک شد. “پس از این قسمت ، اتحادیه اروپا استفاده/استفاده از محرک های رشد آنابولیک در کشاورزی را ممنوع کرد ،” همچنین واردات گوشت آمریکایی از حیواناتی که با داروهایی مانند زرانول تزریق می شوند ، به عنوان “Ralgro Magnum” فروخته می شود.

زرنول ، یکی از قوی ترین اختلالات غدد درون ریز شناخته شده ، 100،000 برابر استروژنیک تر از ماده شیمیایی پلاستیک ، BPA ، به عنوان مثال ، و موضوع فیلم من است. استفاده از زرانول در گوشت و سرطان سینهبه “زرانول یک مورد خاص در بین اختلالات احتمالی غدد درون ریز است ، زیرا زرانول ، بر خلاف سایر مواد شیمیایی استروژنیک” مختل کننده غدد درون ریز “، در غذای انسان وجود دارد زیرا عمداً در تولید محصولات مصرفی استفاده می شود. علاوه بر این ، Zeranol به عنوان یک قوی ، نسبتاً پایدار طراحی شده است ، [estrogen] درحالی که [estrogenic] خواص مواد شیمیایی که به عنوان اختلالات احتمالی غدد درون ریز در نظر گرفته می شوند تصادفی است. “

اگر خون را از گاوی که با این دارو کاشته شده است بر روی سلول های سرطانی سینه انسان در پتری دیش بچکانید ، می توانید میزان رشد سرطان را دو برابر کنید. اما ما خون نمی نوشیم ، اما داده های اولیه نشان داد که عصاره های ماهیچه ای – یعنی عصاره گوشت – همچنین تکثیر سلول های سرطان پستان را تحریک می کند.

علاوه بر این ، زرنول ممکن است در ابتدا باعث تبدیل سلول های طبیعی پستان به سلول های سرطانی شود. خون حاوی زرانول از گاوهای کاشته شده “قادر به تبدیل سلولهای اپیتلیال طبیعی سینه انسان” به سلولهای سرطانی پستان در 21 روز بود.

“[O]افراد مبتلا ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان سینه ناشی از زرانول باشند ، “زیرا آنها در حال حاضر دارای سطح بالایی از لپتین هستند ، که هورمونی است که توسط سلول های چربی تولید می شود و خود می تواند رشد سرطان پستان را افزایش دهد. و ، قرار گرفتن در معرض زرنول می تواند تا حد زیادی این اقدام تقویت کننده رشد را افزایش دهد. “این نتیجه همچنین نشان می دهد که Z[eranol] ممکن است برای بیماران مبتلا به سرطان پستان چاق مضرتر از بیماران مبتلا به سرطان سینه با وزن طبیعی از نظر توسعه سرطان پستان باشد. “

“در نتیجه ، از آنجا که هورمون های مصنوعی و طبیعی ، که به عنوان محرک رشد آنابولیک در تولید گوشت استفاده می شوند ، قوی ترین هورمون های موجود در غذای انسان هستند” ، ما باید افراد و به ویژه کودکان را قبل و بعد از خوردن این گوشت آزمایش کنیم. به این باعث تعجب من می شود که این کار انجام نشده است ، و تا زمانی که چنین نشده است ، ما نمی دانیم که آنها چه نوع تهدیدی را تهدید می کنند ، اگرچه این واقعیت که زرانول به اندازه استرادیول (استروئید جنسی اولیه در زنان) و DES باید قوی باشد ما DES یکی دیگر از استروژن های مصنوعی است که تا سال 1971 در زنان باردار به بازار عرضه می شد و مشخص شد که باعث ایجاد سرطان واژن در دختران می شود. اما تعداد کمی می دانند که در گوشت نیز استفاده می شد.

“در غیاب مقررات فدرال م ،ثر ، صنعت گوشت از صدها افزودنی خوراک دام استفاده می کند … با نگرانی اندک یا هیچ گونه نگرانی در مورد سرطان زا و سایر اثرات سمی باقی مانده های غذایی این افزودنی ها. به طور مثال ، پس از چندین دهه اطمینان گمراه کننده در مورد ایمنی دی اتیل استیلبسترول (DES) و استفاده از آن به عنوان افزودنی خوراک دام برای رشد ، ایالات متحده سرانجام استفاده از آن را در سال 1979 حدود 40 سال پس از اولین بار سرطان زا بودن ممنوع کرد. سپس صنعت گوشت بلافاصله به صنایع دیگر روی آورد [potentially] افزودنی های سرطان زا “مانند زرانول.

وقتی دختران شروع به مرگ بر اثر سرطان واژن کردند ، گوشت تحت درمان با DES در اروپا ممنوع شد. با این حال ، “تضمین های گمراه کننده … از جمله سرکوب عمدی داده های باقی مانده ، باعث شد تا ممنوعیت DES آمریکا در عرضه گوشت به مدت هشت سال به تعویق بیفتد.

امروز، “[v]عملاً کل جمعیت ایالات متحده بدون هیچ گونه هشدار ، برچسب زدن یا اطلاعات ، مقدار ناشناخته و غیرقابل پیش بینی باقی مانده های هورمونی در فرآورده های گوشتی را در طول عمر مصرف می کنند. ” اگر همه افزودنی های خوراکی هورمونی و دیگر مواد سرطان زا بلافاصله ممنوع نشده باشند ، حداقل چیزی که باید داشته باشیم این است که “الزامات برچسب گذاری صریح استفاده و استفاده از [hormone] سطح باقی مانده در تمام محصولات گوشتی ، از جمله شیر و تخم مرغ. “


آیا داستان DES شگفت انگیز نیست؟ من نمی دانستم که در تولید گوشت استفاده می شود. وارسی مواد مخدر غیرقانونی در پرهای مرغ برای اطلاعات بیشتر در مورد داروسازی بزرگ در مزارع بزرگ.

گرچه خطرناک ترین افزودنی مورد استفاده در صنعت گوشت آنتی بیوتیک ها هستند. برای مثال ببینید:

برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه ممکن است برای سینه مضر باشد ، موارد زیر را بررسی کنید:

و برای مواردی که ممکن است محافظ باشد مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید