محصولات کشاورزی تولید شده در ایران برای صادرات وارد می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، در سومین نشست اجلاس کشاورزی و تجارت مواد غذایی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، محسن امینی رئیس کمیسیون اتاق کشاورزی ایران این رویداد را فرصتی برای بیان این موضوع دانست. مطالبات بخش خصوصی را برشمرد و افزود: ملی از جمله وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای اسلامی با توجه به حضور مسئولان در مراسم افتتاحیه این جلسه رایزنی هایی را انجام خواهند داد. مطالبات و دغدغه‌های فعالان بخش خصوصی از مسئولان مربوطه در خصوص خلأهای قانونی و اجرایی صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی، طبقه‌بندی و مشخص کردن اطلاعات مطلوب ضروری است.

وی در ادامه با بیان اینکه اهداف و برنامه های اجلاس کشاورزی و تجارت مواد غذایی بررسی و تعیین شده است، گفت: بسیاری از تولیدکنندگان، صنعتگران و صادرکنندگان در نقاط مختلف کشور با کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته در ارتباط هستند. نقش اتاق بازرگانی ایران و در این راستا این کمیته افزایش آگاهی، دانش و اطلاع رسانی فعالان این حوزه است.

رئیس کمیته خانه کشاورزی و صنایع وابسته ایران در تشریح بخش های مختلف پیش بینی شده برای اجلاس کشاورزی و تجارت مواد غذایی به ایجاد نمایشگاهی از ظرفیت صادراتی این محصولات اشاره کرد و گفت: این رویداد در آنجا برگزار می شود. همچنین پنل های آموزشی و جلسات طوفان فکری خواهد بود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با همکاری انجمن ها، تشکل ها و اتاق های بازرگانی شهرستان ها توانمندی های کشاورزی و صنایع غذایی کشور به خوبی نمایان شود، افزود: از سوی دیگر این اجلاس می تواند زمینه ساز فعالیت های سازنده در مسیر مطلوب باشد. بخش های تولیدی

این باید روشن شود؛ نشست کشاورزی و تجارت مواد غذایی به میزبانی اتاق بازرگانی ایران در ۶ مهرماه امسال برگزار می شود.

انتهای پیام/ج
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید