مدودف: روسیه در حال حاضر هیچ رابطه ای با ایالات متحده ندارد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز (دوشنبه) روابط با آمریکا را برای مسکو مضر خواند.

مدودف در مصاحبه با ریانووست گفت که مسکو در حال حاضر روابطی با ایالات متحده ندارد و نیازی به احیای آنها نیست.

وی گفت: ما در حال حاضر هیچ رابطه ای با آمریکا نداریم. نسبت صفر به کلوین است. نیازی به احیای یک رابطه نیست. در حال حاضر نیازی به مذاکره با آنها نیست. این برای روسیه مضر است».

در این زمینه، رئیس‌جمهور سابق روسیه معتقد است که ایالات متحده باید واقعاً نیاز به گفت‌وگو درباره سلاح‌های راهبردی را در نظر بگیرد و بر ادامه آن پافشاری کند.

مدودف به نقل از ریانووستی گفت: آن را رها کنید [آمریکایی‌ها] ما یا رم را دنبال کنید و بپرسید [مذاکره] کردن. زمان یک شایستگی خاص است [از سمت روسیه] آنها از مذاکرات قدردانی می کنند. در غیر این صورت آنها برای ما موجودات شیطانی به نظر می رسند، اما ما موافق آنها هستیم.

بر اساس این گزارش، اگر روسیه پیشنهاد ادامه مذاکرات با آمریکا را بدهد، «مخرب، خطرناک و نشانه ضعف» خواهد بود. وی گفت: آنها واقعا چنین گفت وگویی را ضروری می دانند و خودشان آن را می طلبند. .

معاون شورای امنیت ملی روسیه همچنین گفت که اکنون زمان مذاکره درباره «پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک» به نام استارت-۳ نیست.

ریانووستی مدودف گفت: «این به تصمیم رئیس جمهور (ولادیمیر پوتین) بستگی دارد. به نوبه خود، به عنوان شخصی که مستقیماً در Start-3 شرکت داشتم و آن را در سال ۲۰۱۰ امضا کردم، زمان مذاکرات جدید را نامناسب ترین زمان می دانم.

مدودف خاطرنشان کرد که در سال ۲۰۲۱ وضعیت مذاکرات بر سر یک توافق جدید متفاوت بود، اما اکنون همه چیز “مرده” است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پیشتر گفته بود که مذاکرات با ایالات متحده در مورد مسائل امنیتی و کنترل تسلیحات هسته ای ضروری است اما نمی تواند ادامه یابد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ م
آن را در صفحه اول توصیه کنید