مراسم اربعین در امنیت کامل برگزار می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر در یک جلسه هماهنگی فعالیت اعضای ستاد اربعین با قرارگاه های مردمی بسیج و خاتم الانبیاء.پ) و امام حسن مجتبی (ع) ظهر امروز (یکشنبه) با حضور محمد مخبری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

خبر رسان در آن در یک جلسه با اشاره به رویکرد و توجه جدی دولت سیزدهم به ارزش های دینی و دینی، ضرورت اجرای برنامه کوچک وی بر اهمیت دادن به امکانات و تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب پیاده روی اربعین تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری همزمانی ایام اربعین امسال با گرمای شدید از نهادهای ذیربط و همچنین از ستاد اربعین استعلام کرد. حمل و نقل و اسکان زائران به نوعی برنامه کوچک جراحات باشند بر این اساس دمای هوا را به حداقل برسانید.

وی بیان کرد: با وجود شرایط خاص آب و هوایی امسال و با هم در نظر گرفتن با توجه به گرمای هوا این دغدغه ویژه دولت است که مردم بتوانند با بهترین خدمات و حداقل دردسرها در امنیت کامل در راهپیمایی اربعین و زیارت حرم امام حسین (ع) شرکت کنند.

معاون اول رئیس جمهور از تلاش برای افزایش پایانه ها و خروجی های مرزی به منظور تسهیل در تردد زائران و لزوم افزایش تعداد ناوگان قدردانی کرد. حمل و نقل وی بر رفاه هر چه بیشتر زائران تاکید کرد.

خبر رسان همچنین از وزیر بهداشت رفتار و آموزش پزشکی می خواست بیمارستان های سیار و امکانات و تجهیزات پزشکی در پایانه های مرزی و مسیرهای زائران راه اندازی کند.

وی همچنین از دستگاه های اجرایی و نهادهای ذیربط خواست همکاری و هماهنگی لازم را برای فعالیت های خود داشته باشند لطفا انجام فرآیند ورود و خروج و تردد زائران در مرزها بیشترین سرعت امکان پذیر است.

در آن در یک جلسه که با حضور وزرای بهداشت رفتار و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی، فرمانده فرجا، مسئولین دستگاه های مختلف و راهبران اردوهای مردمی برگزار شد، مشکلات و کاستی های احتمالی در مراسم اربعین و ارائه خدمات حداکثری بررسی شد. تردد زائران در داخل و خارج از مرزها ایجاد زیرساخت های لازم در پایانه های مرزی، توسعه ناوگان حمل و نقل، ایجاد بیمارستان سیار و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی رفتار Y، توسعه در خصوص وسایل ارتباطی و ارتباطی و تهیه راهنمای سفر زیارتی با توجه به شرایط جوی تصمیمات لازم اتخاذ شد.

سردار میرا احمدیمعاون وزیر کشور نیز گزارشی از این برنامه ارائه کرد کوچک می بینم و تدارکات انجام شده برای مراسم اربعین امسال ارائه شد وی گفت: پیش بینی ما این است که امسال تعداد زائران و علاقمندان به شرکت در پیاده روی اربعین افزایش چشمگیری داشته باشد، لذا ضروری است برنامه کوچک از میان طیف وسیعی انتخاب کنید تا نیازهای بازدیدکنندگان خود را برآورده کنید.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در یک جلسه لزوم تقویت زیرساخت ها در مرز ایران و عراق برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به بازدیدکنندگان تاکید بر اربعین یکبار و افزود: در فرصت محدود باقی مانده تا ایام اربعین باید تلاش شود تا با کار جهادی و انقلابی شرایط مناسبی برای زائران اربعین ایجاد شود.

وزرای راه و شهرسازی و بهداشت رفتار در این جلسه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های تامین امکانات و تجهیزات بهداشتی ارائه شد رفتار Y و همچنین بهبود یابد حمل و نقل زائران ارائه کردند.