مشکلات مونسانتو/بایر با علف کش دیکامبا


قاتلان هفته ای کار خود را انجام می دهند اما مشکلاتی نیز ایجاد می کنند: بیماری در افرادی که در معرض آنها هستند (به ویژه کارگران مزرعه) ، ایجاد مقاومت و کشتن علف های هرز در مکانهایی که تصور نمی شود.

بیماریها: معروف ترین آن لنفوم غیر هوچکینز است که با استفاده از گلیفوسات (Roundup) مرتبط است.

مقاومت در برابر علفهای هرز: این نمودار از دانشگاه مینه سوتا تعداد گونه های مقاوم به انواع علف کش ها را از سال 1955 تا 2020 نشان می دهد. محصولات GMO مقاوم به گلیفوزات برای اولین بار در 1994 تأیید شد.

رانش علف کش: این مشکل خاصی در مورد dicamba قاتل علف های هرز است که با ذرت GMO و سویا استفاده می شود. این یک مشکل خاص دارد: این محصول به دلیل تولید محصولات ارگانیک که مقاوم در برابر علف های هرز نیستند ، حرکت می کند و باعث ناراحتی آنها می شود ، در نتیجه آنها را از بین می برد و کشاورزان ارگانیک را بسیار ناراضی می کند اما ظاهراً بدون توسل به آنها.

اکنون یک گزارش تحقیقی از In These Times نشان می دهد که چگونه مونسانتو و BASF ، سازندگان دیکامبا ، به خوبی می دانستند که حرکت می کند و خسارت زیادی به بار خواهد آورد ، اما به هر حال آن را فروخت.

مدیران Monsanto و BASF ، یک شرکت شیمیایی آلمانی که با Monsanto برای راه اندازی سیستم همکاری کردند ، می دانستند که قاتلان علف های هرز dicamba آنها خسارت بزرگی به مزارع ایالات متحده وارد می کند ، اما به هر حال تصمیم گرفتند آنها را به کشاورزان بی گمان فشار آورند. بازار سویا و پنبه

تحقیقات نشان داد:

  • [Mon­san­to’s] تحقیقات خود نشان داد که دیکامبا مخلوط با سایر علف کش ها بیشتر باعث آسیب می شود. این شرکت همچنین دانشمندان مستقل را از انجام آزمایشات خود منع کرد و از پرداخت هزینه مطالعاتی که به طور بالقوه اطلاعات بیشتری در مورد تاثیرات دیکامبا در دنیای واقعی به آنها می دهد ، خودداری کرد.
  • اگرچه به عنوان کمک به مشتریان تبلیغ می شود ، تحقیقات شرکت ها در مورد حوادث رانندگی به منظور محدود کردن مسئولیت آنها ، یافتن دلایل دیگر خسارت و هرگز با پرداخت به کشاورزان خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، BASF به اپراتورهای سموم دفع آفات گفت که گاهی اوقات ایمن نیست که حتی اگر از برچسب حروف پیروی کرده ایم ، مسئولیت اپلیکاتورها را کاملاً بر عهده داشته باشیم.

در مورد توسل:

یک دادگاه فدرال علف کش را در اوایل سال جاری ممنوع کرد ، اما EPA در اکتبر دیکامبا را به مدت پنج سال دیگر اعاده کرد.

در اوایل سال جاری ، یک هیئت منصفه فدرال از یک کشاورز هلو میسوری حمایت کرد که از شرکت ها به دلیل بیرون راندن باغ خود از تجارت شکایت کرد. هیئت داوران به بیل بدر $ اهدا کرد15 میلیون دلار بابت ضرر و زیان او250 میلیون خسارت تنبیهی برای مجازات بایر طراحی شده است. بایر و BASF از حکم صادره تجدید نظر می کنند. خسارت مجازات بعداً به دلار کاهش یافت60 میلیون.

این گزارش به دلیل بررسی مفصل اسناد ارزش خواندن دارد. اینها نشان می دهد که مونسانتو و BASF نمی توانند کمتر به آسیب هایی که علف کش آنها ممکن است ایجاد کند اهمیت دهند. مونسانتو توسط بایر خریداری شده است که از خرید خود تا حد زیادی دفاع می کند.

قیمت سهام بایر پس از خرید مونسانتو به طرز چشمگیری کاهش یافت. سخت است که برای هر دو شرکت متاسف باشید.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید