مطالعات هفته توسط صنعت: سیب زمینی


صنعت سیب زمینی مشکل دارد. برخی از متخصصان تغذیه آنها را توصیه نمی کنند و استدلال می کنند که سیب زمینی – به ویژه سیب زمینی سرخ کرده – سطح قند خون را افزایش می دهد و باید برای افزایش مصرف سبزیجات از توصیه ها حذف شود (من سیب زمینی را به هر شکلی دوست دارم اما سعی کنید در خوردن آن زیاده روی نکنید – اگر می توانید همه چیز را در حد اعتدال قرار دهید. مدیریت کنم ، و من می توانم)

در هر صورت ، اتحادیه برای تحقیق و آموزش سیب زمینی (APRE) به حفظ شهرت و فروش سیب زمینی اختصاص داده و تحقیقاتی را برای این منظور تأمین می کند.

مطالعه: مصرف روزانه سیب زمینی سرخ نشده بر نشانگرهای گلیسمی تأثیر نمی گذارد و در مقایسه با غلات تصفیه شده با کیفیت رژیم غذایی بهتر مرتبط است: یک مطالعه تصادفی و متقاطع در بزرگسالان سالم. EA جانستون و همکاران مجله تغذیه بریتانیا (2020) ، 123 ، 1032-1042.

نتایج: “در مقایسه با غلات تصفیه شده ، شاخص تغذیه سالم HEI-2015]به دنبال شرایط سیب زمینی بالاتر بود. مصرف سیب زمینی سرخ نشده منجر به کیفیت بالای رژیم غذایی شد ، K [potassium] و مصرف فیبر ، بدون تأثیر منفی بر ریسک قلب متابولیک. “

پشتیبانی مالی: اتحادیه برای تحقیقات و آموزش سیب زمینی بودجه ای را برای تحقیقات انجام شده فراهم کرد. کارکنان آنها در هیچ جنبه ای از انجام مطالعه ، تجزیه و تحلیل داده ها یا تفسیر نتایج ارائه شده دخیل نبودند.

اظهار نظر: APRE می گوید که همچنان پایبند به یکپارچگی علمی تحقیقات با بودجه صنعت است. “دستورالعمل های آن برای یکپارچگی تحقیق خوب به نظر می رسد ، اما به مشکلات ذاتی تحقیقات تأمین شده توسط صنعت نمی پردازد:” اثر تأمین مالی “که به طور واقعی تضمین می کند تحقیقات تأمین شده از صنعت ، نتایجی را ایجاد می کند که به نفع منافع حامی است ، و همچنین مشاهده کاملاً ثابت شده ای که نشان می دهد سوگیری محققان در سطح ناخودآگاه رخ می دهد. حذف سیب زمینی سرخ شده از این مطالعه خاص نشان می دهد که محققان می دانند خوردن مکرر سیب زمینی سرخ کرده نشان دهنده کیفیت پایین رژیم غذایی است. من فکر می کنم سیب زمینی در رژیم های سالم جایگاهی دارد و این بستگی به نقش و طرز تهیه آن دارد. وضعیت تغذیه سیب زمینی نیز مانند بسیاری از مسائل تغذیه پیچیده است و بودجه صنعت به روشن شدن آن کمکی نمی کند.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید