مطالعه آخر هفته: تاریخ اقتصاد خانه


دانیل دریلینگر. تاریخچه مخفی اقتصاد خانه: چگونه زنان دنباله رو از قدرت خانه استفاده کردند و شیوه زندگی ما را تغییر دادند. دبلیو دبلیو نورتون ، 2021.

من به این کتاب علاقه خاصی داشتم زیرا در سال 1988 به نیویورک (با مدرک دکترای زیست شناسی مولکولی) رسیدم تا ریاست گروه اقتصاد و تغذیه خانه را بر عهده بگیرم. من به طور صریح برای رهایی از برنامه های اقتصاد خانگی (25 برنامه ، هیچکدام با چند دانش آموز طولانی مدت) استخدام نشدم تا دپارتمان (اکنون مطالعات تغذیه و غذا) را وارد 20 دانشگاه کنم.ث (اگر نه 21خیابان) قرن. این کتاب افشاگری درباره چیزهایی بود که من به آن رسیده بودم ، و ای کاش آن تاریخ را در آن زمان می دانستم.

من برای پشت جلد کتاب یک توضیح دادم:

این کتاب داستان غیرمنتظره ای از نحوه شروع اقتصاد خانه به عنوان یک پناهگاه روشنفکرانه برای زنان باهوش – سیاه و سفید – که در غیر این صورت از تحصیل علم منع شده بودند ، آغاز شد ، اما به عنوان یک زمینه کمتر دقیق و منطقی شروع شد. زنان سیاه پوست در خط مقدم این تاریخ بودند و نقش آنها وحی است. دریلینگر برای بازگرداندن مهارت هایی که اقتصاد خانه به تنهایی می تواند به آنها بیاموزد ، مورد قانع کننده ای قرار می دهد.

چیزهای زیادی برای گفتن در مورد این تاریخ وجود دارد ، و در اینجا جایی است که می توان آن را پیدا کرد.

اقتصاد خانگی به عنوان یک حوزه علم سخت شروع شد که زنان اجازه ورود به آن را داشتند. اولین اقتصاددانان خانگی دانشمندان جدی با مشاغل استادی در مکانهایی مانند MIT ، برکلی ، کرنل و در مورد دانشگاهیان سیاهپوست هاوارد بودند.

دو گزیده:

اقتصاد خانگی دریچه پشتی برای ورود زنان به علم بوده است. بخشی از یک جنبش شگفت آور بزرگ با حمایت دولت ؛ یک سفر گناه برای زنان که از هنرهای خانگی سرد مانده اند. یک تله یا یک تخته پرش برای زنان رنگی ؛ مشغله گاه کنایه آمیز ، گاهی نوستالژیک فمینیست های موج سوم ؛ یک کارت تلفن محافظه کار ؛ وسواس زیبایی شناختی برای مجموعه اینستاگرام ؛ میدان نبرد فمینیستی ؛ و منبع نگرانی های بی شمار در مورد زندگی زنان. احیا به طرز وحشتناکی دیر به نظر می رسد (ص x).

زمانی اقتصاد خانه راهی برای تحصیل دختران در آزمایشگاه های ساخته شده توسط زنان بود که به اندازه مردان جدی بود … خانه داری راهی برای منع زنان از علم شد. مشاوران زنان را از رشته هایی مانند شیمی تحت فشار قرار دادند به اقتصاد خانگی … با فشار از هر سو-دانش آموزانی که از تحصیل علم عصبی بودند ، فارغ التحصیلانی که می گفتند کلاس های شیمی در مقطع کارشناسی در کار کمکی نمی کند ، و روسای کالج هایی که به دنبال جایی برای قرار دادن دانش آموزان کمتر جدی بودند-مدیران اقتصاد خانه پیش نیازهای علوم سخت افزاری را از الزامات مدرک کارشناسی اقتصاد خانه حذف کنید (ص 191).

نیویورکر این کتاب را در آوریل بررسی کرد. من این بررسی را بسیار دوست داشتم زیرا به نقد لورا شاپیرو اشاره دارد سالاد کامل ، تاریخچه قبلی و بسیار دوست داشتنی این زمینه.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید