مطالعه آخر هفته: تاریخ خوک ها در آمریکا


جی ال اندرسون خوک های سرمایه داری: خوک ها ، خوک ها و قدرت در آمریکا. انتشارات دانشگاه ویرجینیای غربی ، 2019.

من این کتاب را در دفتر همکار مورخ غذا امی بنتلی دیدم و آن را ربودم.

من عنوان را دوست دارم.

این کتاب یک تاریخچه خوب درباره خوک ها ، وحشی و اهلی ، در ایالات متحده ، از دوران استعمار تا به امروز ، از دام آزاد تا CAFO ، از ضایعات به عنوان کود تا تالاب های زباله و از گوشت خوک تا لاغر است.

این کتاب به طرز شگفت انگیزی با ده ها نسخه کپی ، نقاشی و عکس خوک ها در تمام شکوه آنها ، و همچنین حبس و قصابی آنها نشان داده شده است.

اگر می خواهید بدانید چگونه خوک ها وارد آمریکا شدند ، چگونه کشاورزان با آنها برخورد کردند ، چگونه تعداد آنها افزایش یافت و جایگاه آنها در رژیم های غذایی ایالات متحده چیست ، این کتاب همه چیز را ارائه می دهد.

اما برای من ، عنوان بهترین بخش این کتاب است. من از عدم بحث قوی تر درباره اینکه چگونه خوک ها نمونه مسائل بزرگتر قدرت شرکت و سرمایه داری در جامعه امروز هستند ، ناامید شدم. این فهرست یک فهرست برای “سرمایه داری” ، “نئولیبرالیسم” یا “صنعت خوک” ندارد.

مگر اینکه دیگران را از دست داده باشم ، فقط دو جمله مستقیماً روی “خوک ، خوک و قدرت:”

در مورد کشاورزانی که به کار تولید خوک ادامه می دهند ، از جمله شرکت های بزرگ ، پیمانکاران و تولید کنندگان مستقل ، چطور؟ در حالی که ایجاد همدردی زیاد برای رهبران شرکت ها و مجتمع هایی که بیشتر نگران سهامداران و نتیجه نهایی هستند نسبت به جوامع کار دشواری است ، باید به خاطر داشت که بسیاری از کشاورزان و کارگران مزدی مزرعه به حیواناتی که پرورش می دهند و جوامع در آن اهمیت می دهند اهمیت می دهند. که آنها زندگی می کنند (ص 220)

برای اخبار اخیر در زمینه سیاست پرورش خوک ، به چارلی میچل و آستین فریک مراجعه کنید بارون های گراز ، در Vox (19 آوریل). این مقاله بر جف هنسن ، بزرگترین تولید کننده گراز آیووا تمرکز دارد.

شرکت Hansen ، Iowa Select Farms ، بیش از 7400 نفر از جمله پیمانکاران را مشغول به کار می کند و صدها سوله را در بیش از 50 ایالت از 99 ایالت آیووا ساخته است. از زمان ورود آنها در دهه 1990 ، این سوله ها جنجال برانگیخت. با استناد به صدمه به سلامتی ، معیشت ، ارزش دارایی ، محیط زیست و اقتصاد مزرعه ، جوامع روستایی در آیووا به شدت علیه آنها مبارزه کرده اند. در حالی که تلاش های آنها پیروزی های کوچکی به همراه داشت ، آنها در جنگ باختند: صنعت گراز ایالت به رهبری هانسن ، روابط نزدیکی را با سیاستمداران دولتی در هر دو طرف راهرو ایجاد کرده است تا مقررات را لغو کند و حصرها حومه شهر را فرا گرفته است. تلاشهای خیریه خانواده هنسن ظاهراً این روابط را محکم کرده است. غیر معمول نیست که یک فرماندار نشسته در یک مراسم خیریه که توسط هنسنز برگزار شد شرکت کند.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید