مطالعه هفته ای با بودجه صنعت: عصاره میوه و عملکرد شناختی


من این مورد را از Nutra-Ingredients-latam.com ، یکی از خبرنامه های صنعت که من مشتاقانه دنبال می کنم ، آموختم: “انگور به علاوه زغال اخته ممکن است عملکرد شناختی را در دانشجویان افزایش دهد.”

مطالعه: مصرف حاد عصاره انگور و زغال اخته غنی از پلی فنل باعث بهبود عملکرد شناختی در بزرگسالان جوان سالم در طول یک تلاش شناختی پایدار می شود. فیلیپ پی ، و همکاران آنتی اکسیدان ها 2019 ، 8 ، 650 ؛ doi: 10.3390/antiox8120650.

هدف: ”این مطالعه به بررسی عملکرد حاد و پایدار عصاره غنی از پلی فنول از انگور و
زغال اخته (PEGB) ، بر حافظه فعال و توجه در دانش آموزان سالم در طول یک تلاش شناختی طولانی مدت و فشرده. “

مقایسه: “از شرکت کنندگان خواسته شد که یا 600 میلی گرم عصاره فعال غنی از پلی فنول تهیه شده از آن را مصرف کنند
انگور (Vitis vinifera L.) و زغال اخته وحشی (Vaccinium angustifolium) (مموفنول ، Activ’Inside، Beychac et Caillau ، فرانسه) ، یا دارونما حاوی مالتودکسترین خالص (Maltrin® M100 ، Roquette ، Lestrem ، France) و فاقد پلی فنول است. »

نتیجه: “یافته های ما نشان می دهد که مصرف PEGB همراه با یک شیوه زندگی سالم می تواند جایگزین مطمئنی برای بهبود حاد حافظه و توجه حین تلاش مستمر شناختی باشد. “

منابع مالی: بودجه این مطالعه توسط Activ’Inside (منطقه بوردو ، فرانسه).

اظهار نظر: تنها کاری که باید انجام می دادم این بود که عنوان این مطالعه را ببینم تا حدس بزنم که بودجه آن توسط شرکتی تأمین شده است که به نتایج مطالعه علاقه مند است. Activ’Inside برای مقاصدی مانند این عصاره های آنتی اکسیدانی می سازد. من همه طرفدار دانشجویان هستم که انگور و زغال اخته می خورند نه اینکه دارو بخورند تا تمام شب بیدار باشد ، اما عصاره فلاوانول؟ یکسان نیست. این را تا بازار باز کنید ، نه علم.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید