مطالعه هفته با بودجه صنعت: دوباره کوکاکولا


در اینجا خلاصه ای از یک مطالعه تأمین مالی دیگر با نتایجی است که سرمایه گذار باید دوست داشته باشد.

ارتباط مشترک بین فعالیت بدنی روزهای هفته و آخر هفته یا زمان کم تحرکی و چاقی کودکان. Li N ، و 19 نویسنده دیگر برای گروه تحقیقاتی ISCOLE. مجله بین المللی چاقی (2019) 43: 691-700.

نتیجه گیری: سطوح پایین MVPA [moderate to vigorous physical activity] سطوح بالای بی تحرکی در روزهای هفته یا آخر هفته با افزایش چاقی در کودکان 9 تا 11 ساله در 12 کشور همراه بود.

منابع مالی: بودجه مطالعه بین المللی چاقی ، شیوه زندگی و محیط کودکان (ISCOLE) توسط شرکت کوکاکولا تأمین شد … به استثنای الزام جهانی بودن مطالعه ، سرمایه گذار هیچ نقشی در طراحی و انجام مطالعه نداشت. جمع آوری ، مدیریت ، تحلیل و تفسیر داده ها ؛ و تهیه ، بررسی یا تأیید نسخه خطی.

اظهار نظر: این مقاله دیگری از مطالعه ISCOLE است که توسط کوکاکولا تأمین شده است و به نظر می رسد با هدف ایجاد شک در مورد این که نوشیدنی های شیرین ممکن است باعث افزایش وزن شود ، ایجاد شود. در عوض ، این نتایج نشان می دهد که فعالیت بدنی عامل مهم تری است. البته فعالیت بدنی برای سلامتی مهم است ، اما تقریباً به اندازه معمول برای جبران مصرف نوشابه ، کالری مصرف نمی كند.

من در مورد این مطالعه از پست وبلاگ Weighty Matters توسط دکتر Yoni Freedhoff ، که مرکز مدیریت وزن در اتاوا را اداره می کند ، مطلع شدم. به نظر وی ، مطالعه ISCOLE شواهدی را که چاقی دوران کودکی تعیین کننده فعالیت بدنی است ، نادیده می گیرد ، “نه برعکس”.

او همچنین بیانیه “بدون تأثیر” را در افشای بودجه ، بر اساس

ایمیل هایی بین محققان ISCOLE و Coca-Cola که تعجب آور نیست نشان می دهد که این روابط پتانسیل بسیار واقعی برای تأثیرگذاری بر چارچوب نتایج را دارد ، حتی اگر سرمایه گذاران [are] درگیر طراحی مطالعه نیست

همانطور که من در حقیقت ناخوشایند بحث می کنم ، به نظر می رسد که تأثیر سرمایه گذاران صنایع غذایی در سطح ناخودآگاه رخ می دهد. محققان این تأثیر را به رسمیت نمی شناسند و معمولاً آن را انکار می کنند.

همانطور که من در آن کتاب بحث کردم ، کوکاکولا سال ها پیش سخاوتمندانه بودجه مطالعه ISCOLE را تأمین کرد. از آن زمان سیاست خود را در مورد بودجه تحقیق تغییر داده است.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید