مطالعه هفته با بودجه صنعت: سیرکومین


کورکومین یک آنتی اکسیدان فلاونوئیدی است که از زردچوبه جدا شده است ، ادویه ای که در غذاهای هندی استفاده می شود ، در میان سایر غذاها.

این ماده به اندازه هر ماده ای که اخیراً با آن روبرو شده ام بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است زیرا “توانایی اثبات شده” آن در مبارزه با آلزایمر ، بیماری های قلبی ، سرطان و هر چیز دیگری که به شما آسیب می رساند. اگر فقط این می تواند حقیقت داشته باشد. اگر چنین بود ، افرادی در هند که از این غذا در آشپزی خود استفاده می کردند ، همگی به طور فوق العاده طولانی و سالم زندگی می کردند.

اما برای متقاعد کردن شکاکانی مانند من – و البته فروش مکمل های کورکومین – سازندگان چنین مکمل هایی مطالعات خود را تأمین می کنند.

من در مورد این مطالعه از خبرنامه صنعت ، NutraIngredients-Latam ، مطلع شدم.

این مقاله چکیده ای از کارآزمایی بالینی مکمل کورکومین ، Longvida ، by ​​تهیه شده توسط Verdure Science را گزارش کرد.

مطالعه: این یک کارآزمایی بالینی دوسوکور ، کنترل شده با دارونما ، گروههای موازی بود که در آن به شرکت کنندگان Longvida ™ (400 میلی گرم روزانه حاوی 80 میلی گرم کورکومین) یا دارونما تطبیق داده شد.

نتایج: پس از 12 هفته ، گروه کورکومین عملکرد حافظه و سایر آزمایشات را بهتر انجام داد و پس از 4 هفته تنش ، عصبانیت ، گیجی و اختلال خلقی کمتری را نشان داد.

نتیجه گیری: “این نتایج تأیید می کند که Longvida aspects جنبه های خلق و خو و حافظه فعال را در یک گروه سالم مسن بهبود می بخشد. الگوی نتایج … ممکن است نویدبخش کاهش تخریب شناختی در برخی از جمعیت ها باشد. “

منابع مالی: تعجب! “این مطالعه با کمک مالی Verdure Science تأمین شده است.”

اظهار نظر: من در اینجا سه ​​مشکل با گزارش Nutraingredients مشاهده می کنم.

(1) هنگامی که سرمایه گذاران علاقه ای به نتیجه مطالعات دارند ، تعصبات تمایل به خزیدن دارند.

(2) این گزارش بر اساس چکیده است ، نه بر اساس شرح کامل دادگاه. این امر ارزیابی روشها را دشوار می کند.

(3) در این گزارش اشاره نشده است که این مطالعه توسط شرکتی تأمین شده است که در نتیجه آن منافع دارد. باید داشته باشد

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید