مطالعه هفته با بودجه صنعت: یک مکمل غذایی برای همیشه زنده


وقتی این تبلیغ را در نیویورک تایمز پنجشنبه گذشته دیدم ، بلافاصله آن را حذف کردم.

این چیه؟

این یک تبلیغ برای یک مکمل غذایی Telos95 است ، با یک ساختار/عملکرد کلاسیک (نوعی که برای مکمل های غذایی با اثر کمتر شناخته شده اختراع شده است): “تلومر و کروموزوم DNA برای حمایت از سلامت-طول تلومرها و کاهش سن سلولی در آنها فقط 6 ماه. “

Telos95 تنها مکمل غذایی گیاهی است که به ثبات کروموزوم ها در طول روند تکثیر سلولی کمک می کند. پیری طبیعی سلول ها ضروری است ، بنابراین سلول ها در حالت سالم تقسیم می شوند و تلومرها در همان طول یا طول می مانند ، که از نظر بیولوژیکی یک ماتریس سانتروزوم سلامت و توالی نوکلئوتیدی تکراری را در هر انتهای کروموزوم تضمین می کند.

گرفتش؟

تلومرها چه خبر؟

همه اینها به کارهایی اشاره می کند که در سال 2009 برای الیزابت بلک برن ، کارول گرایدر و جک زوستاک جایزه نوبل گرفتند. آنها نشان دادند که تلومرها ، کلاهک هایی در انتهای کروموزوم ها ، کروموزوم ها را از تخریب محافظت می کنند. تلومرهای کوتاهتر با پیری سلول ارتباط دارند.

آنچه در این تبلیغ توجه من را جلب کرد ، گزارش آن از یک کارآزمایی بالینی 2018 بود که نشان می داد این مکمل سن سلول ها را بیش از 7 سال کاهش می دهد.

واقعا؟ چند س immediateال فوری داشتم.

مکمل چیست؟

در این آگهی چیزی به جز “تمام پلی فنول های طبیعی مواد غذایی” ذکر نشده است. اما من موفق شدم برچسب اطلاعات مکمل را به صورت آنلاین پیدا کنم.

پلی فنول های بسیار تصفیه شده استخراج شده از برگ های انگور و زیتون؟

اینها ، به هر حال ، برای 100 کپسول حدود 100 دلار هزینه دارند.

هر چه.

مطالعه چیست؟

من آن را به صورت آنلاین پیدا کردم: یک مطالعه بالینی تصادفی کنترل شده Telos95® ، یک مکمل غذایی آنتی اکسیدانی جدید ، در کوتاه شدن طول تلومر در داوطلبان سالم

این در مجله ای است که قبلاً در مورد آن نشنیده بودم: HealthMed ، که در بوسنی و هرتزوگوینا منتشر شده است

گزارش مطالعه نسبتاً عجیب شروع می شود:

هدف از این مطالعه تعیین اثر دئودورانت یک مکمل غذایی برای متوقف کردن کوتاه شدن طول تلومر بود که از طریق نمونه های خون قبل و بعد از استفاده اندازه گیری شد.

دئودورانت؟ شاید چیزی در ترجمه در اینجا گم شده است؟

چه کسی هزینه تحصیل را پرداخت کرد؟

مقاله منتشر شده نمی گوید. با این حال ، به یک حامی مسئول پروتکل های مطالعه ، ارزیابی ایمنی محصولات و جبران خسارت ایمنی Princeton Consumer Research Corp (PCR) ، گروهی که این مطالعه را انجام داده است ، اشاره می کند.

وب سایت PCR ، به هر حال ، بیان می کند که “تحقیقات مصرف کننده پرینستون به هیچ وجه به دانشگاه پرینستون کمک نمی کند”. وای

در بیانیه مطبوعاتی PCR به عنوان پشتوانه مطالعه ، Certified Nutritionals اعتبار داده شده است.

این ها برای چیست؟

دیلی بیست چند سال پیش گزارشی تحقیقی درباره چیزی مشابه انجام داد.

بدیهی است ، این در مورد فروش مکمل تهیه شده از برنج با سودهای بسیار زیاد است که Longevity by Nature می تواند تبلیغات تمام صفحه ای را در Times ارائه دهد (این تبلیغات در محدوده 80،000 دلار ، اگر نه بیشتر).

همچنین در مورد استفاده از تحقیقات تحت حمایت صنعت برای فروش محصولات است: مطالعه حمایت شده-> بیانیه مطبوعاتی-> تبلیغات بزرگ-> افزایش فروش محصولات.

آیا این محصول باعث کوتاه شدن تلومرهای شما نمی شود؟ اگر فقط.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید