مطالعه هفته توسط صنعت: قهوه از DNA محافظت می کند


من عاشق قهوه هستم (ترجیحاً بیش از حد برشته نشود) و مدتهاست که متقاعد شده ام که خطری برای سلامتی ندارد (بیشتر در مورد آن در نظر زیر). اما یک داروی معجزه آسا؟

همانطور که در آن بحث می کنم حقیقت ناخوشایند: چگونه شرکت های غذایی علم آنچه می خوریم را منحرف کردند ، تحقیقات انجام شده توسط صنعت تقریباً همیشه نتیجه هایی را ایجاد می کند که به نفع منافع بازاریابی حامی است ، مانند این.

عنوان: مصرف مخلوط قهوه بو داده تیره آسیب DNA را در انسان کاهش می دهد: نتایج حاصل از 4 هفته مطالعه تصادفی کنترل شده دوروته شیپ ، جانا تولینسکا ، ماریا سوسترووا ، اورلیا لیسکووا و 10 نفر دیگر. European Journal of Nutrition ، منتشر شده آنلاین 17 نوامبر 2018.

هدف“برای تعیین اثرات حفاظتی DNA یک نوشیدنی استاندارد قهوه در مقایسه با مصرف آب.”

نتیجه گیری: “نتایج ما نشان می دهد که مصرف منظم مخلوط قهوه بو داده تیره دارای اثر محافظتی مفیدی بر سلامت DNA انسان در مردان و زنان است.”

منابع مالی: “این مطالعه توسط Tchibo GmbH ، هامبورگ ، آلمان پشتیبانی شده است” [Tchibo is a German coffee company]به

تضاد منافع: “D. Schipp یک آمارگیر خود اشتغالی است که توسط Tchibo GmbH برای این پروژه و پروژه های دیگر تعیین و تأمین مالی شده است. “

اظهار نظر: این مطالعه برای نشان دادن اثرات محافظتی قهوه طراحی شده است و این کار را انجام داد. این چیزی است که من در مورد قهوه در آن نوشتم چی بخورم:

چیزی در کنار قهوه وجود دارد – شاید فقط کافئین – که محققان را وادار می کند تا چیزی اشتباه در آن پیدا کنند. پرونده های من پر از مقالاتی است که ادعا می کنند قهوه خطر بیماری های قلبی ، سوزش سر دل ، سرطان ، ناباروری ، عقب ماندگی رشد جنین ، سقط خود به خود ، توده های سینه ، پوکی استخوان ، زخم ها و هر تعداد دیگر از مشکلات سلامتی را افزایش می دهد ، اما اثرات مشاهده شده چنین است. کوچک و بسیار ناسازگار که مطالعات چندان قانع کننده نیستند. در عوض ، مطالعات خوب طراحی شده هیچ گونه اثرات مضر را نشان نمی دهند … ارزیابی کلی اثرات قهوه بر سلامتی ، مطالعاتی است که مزایای نوشیدن آن را نشان می دهد … مانند بسیاری از مطالعات در مورد مواد غذایی و سلامتی ، تحقیقات در مورد قهوه و سلامتی نیز دشوار است. انجام دادن.

خط پایین: اگر دوست دارید قهوه بنوشید ، لذت ببرید.

از دانیال اسکاون روبن برای ارسال این نامه تشکر می کنم.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید