منافع مردم خط قرمز ماست – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف روز یکشنبه در نشست مشترک هیات دولت با رؤسای شورای رؤسای جمهور و کمیسیون های مجلس از فرصت و فرصت مناسب رئیس جمهور و هیات دولت برای برگزاری این دیدار تشکر و قدردانی کرد. . ، افزود: هفته دولت پیشاپیش بر همه دولتمردان مبارک باد پیشنهاد ویژه رئیس جمهور را تبریک و تهنیت عرض می نماییم خداوند به شما قوت بدهد تقدیم به همه عزیزان و دولتمردانم.

رئیس شورای اسلامی با اشاره به نکاتی درباره فلسفه برگزاری این جلسه گفت: اگر این جلسات در حیطه آن قرار گیرد ممکن است عواقب جدی داشته باشد، باید باور کنیم که دولت و مجلس دو قوه هستند. سیستم در کشور بر اساس در قانون اساسی قوا مستقل از یکدیگر هستند، اما واقعیت این است که مجلس و دولت به دلیل مستقل بودن در اوج همکاری و در هم تنیدگی قرار دارند تا جایی که انجام وظایف برایشان غیر ممکن است. ماموریت و وظیفه بدون همکاری

وی تصریح کرد: مجلس و دولت مستقل اما مکمل یکدیگر هستند، بنابراین ما گام هایی را برمی داریم که با مسئولیت ذاتی خود در تامین کالاهای عمومی و حل مشکلات مردم همخوانی داشته باشد و باید این را خط قرمز خود بدانیم.

قالیباف یادآور شد: بیانیه گام دوم انقلاب سندی برای نشان دادن ادامه راه انقلاب است که مسیر ما را از نظر برنامه ها و اهداف روشن و روشن کرده است و از دولت سیزدهم و مجلس یازدهم انتظار می رود. . چنین رویکردی را دنبال کنیم و مردم هم از ما بخواهند انتظار دارند با هم کارها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: این نوع برخوردی است که مردم و رهبری از دولت سیزدهم و مجلس یازدهم انتظار دارند، یعنی باید در چارچوب قانون همکاری و کار کنیم تا این هم افزایی منجر به حل مشکلات مردم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به سخنان خود در مراسم تحلیف قضات حجت الاسلام والمسلمین محسن اژعی یادآور شد: در این مراسم اعلام کردم که سرنوشت ما موفقیت است و نباید راه دیگری را طی کنیم. من معتقدم گروهی که الان با هم هستیم حق ندارند هیچ اثری را در کشور به فرد دیگری واگذار کنند و باید این موضوع را حل کنیم.

وی بیان کرد: حضرت آقا در یکی از دیدارهایی که با مسئولان نظام داشتند، مخاطبان بیدها را منصوب کردند و اکنون ما مخاطبان آن بیدی هستیم.

رئیس قوه مقننه افزود: مهمترین ویژگی این جلسه این است که ما حق انحراف کار را نداریم، ما هستیم که باید مسائل را حل کنیم.

قالیباف با بیان اینکه همه ما معتقدیم کشور هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر مادی منابع زیادی دارد اما نرفتیم که از آنها برای پیشرفت استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به یکدیگر قول بدهیم که افراد حاضر در این جلسه نگویند منتظر فلانی هستیم، افزود: ما موظفیم کار مردم و وظایف خود را در دستگاه حاکمیت ارتقا دهیم.

رئیس موسسه قانون گذاری دولت اعلام کرد: این موضوع رسالت همه مردمی است که زیر این سقف جمع شده اند.

وی گفت: من همیشه می گویم به غیر از سه قوه، یک قوه بیشتر در کشور داریم، یعنی به غیر از قوه مجریه، مقننه و قضائیه، قوه چهارم هم وجود دارد که بوروکراسی در کشور است، نه یک. که ما کنترل می کنیم و این سیستم بر اساس هر سه نیرو موثر است، باید این قسمت را بررسی کنیم.

منافع مردم و منافع نظام خط قرمز ماست

رئیس مجلس قانونگذاری با بیان اینکه نباید به بیراهه برویم، تصریح کرد: خط قرمز ما باید منافع مردم و مصلحت نظام باشد. این دو موضوع باید در اولویت قرار گیرد. برای رسیدن به این هدف، نیاز به درک مشترک داریم.

قالیباف اظهار داشت که من بارها به آیت الله رئیس تقدیم مجلس کرده ام از سر و نفس وی همراهی دولت را وظیفه خود می داند، گفت: گاهی در برخی مسائل به تفاهم مشترک نمی رسیم، اکنون در شرایطی هستیم که باید به تفاهم مشترکی در مسائل برسیم که یکی از رسالت های آن است. در یک جلسه.

وی افزود: باید اولویت های مشترک را پیدا کنیم، در واقع باید حوزه ها را بر اساس موضوع انتخاب کنیم، چون هیچ چیز جزئی نیست، مثلاً اگر صحبت از مقابله می شود، این موضوع مربوط به همه کمیته ها و وزارتخانه ها است یا تخصصی است. jw.org j به سمت مباحث برویم، البته باید به این نکته توجه شود که به غیر از مصالح مردم و مصلحت نظام در همه جهات نگاه نکنیم.

رئیس قوه مقننه کشور با تأکید بر اینکه این جلسات باید ادامه داشته باشد، افزود: در اردیبهشت ماه به آقای رئیس پیشنهاد دادم که هر سه ماه یک بار این جلسات برگزار شود که در چند روز گذشته در صحبت با رئیس جمهور، ایشان برای همکاری گفتند. و امداد می بینم من حاضرم این جلسات را تکرار کنم.

قالیباف گفت ما نباید قانونگذار باشیم که قانون اختصار وی ادامه داد: اگر قانونی را تصویب کنیم که می دانیم غیرقابل اجرا است یا اگر قانونی را تصویب کنیم که قدرت آن را داشته باشد، خدای ناکرده دولت آن را زیر پا بگذارد و اجرا نکند، اولین نفری که قانون را تصویب می کند می پذیرد. اختصار ما خودمان هستیم.

وی با بیان اینکه کشور از قانون گذاری پف کرده است، افزود: باید اولویت ها را درست مشخص کنیم، ما دو قوه حکومتی کشور هستیم که باید برای مردم آسایش ایجاد کنیم. گاهی ممکن است تصمیماتی بگیریم که مربوط به آسایش افراد نباشد و به آرامش و آرامش افراد مربوط باشد.

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در خدمت دوستان خود در دولت هستیم و این مجموعه می تواند تمام تلاش خود را انجام دهد تا محبت وزرا و مجلس هر روز بیشتر شود.

وی افزود: این جلسه نباید جلسه ای باشد که به همدیگر از کارمان گزارش بدهیم، آمدیم بگوییم چه کاری باید انجام شود، بنابراین باید به همدیگر گزارش بدهیم که چه کارهایی باقی مانده است تا بتوانیم اولویت بندی کنیم.

رئیس قوه مقننه گفت: این جلسه راه خود را پیدا می کند و قطعا مشکلات را حل می کند و امیدواریم مورد رضایت مردم و مقام معظم رهبری قرار گیرد.

پس از سخنان رئیس شورای اسلامی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در خصوص اهمیت این جلسه و نقش مهم دولت و مجلس در حل مشکلات ملت صحبت کرد.

در ابتدای این نشست مشترک محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، سید مسعود میرکاظمی رئیس مدیریت برنامه و بودجه احسان خانواده وزیر اقتصاد، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی، جواد اوجی وزیر نفت، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیته محاسبات و بودجه برنامه، محمدرضا پورابراهیمی محمدجواد عسکری رئیس کمیته اقتصادی، شمس رئیس کمیته کشاورزی الدین حسین، محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون رشد و رونق تولید کوچی رئیس کمیسیون عمران، محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون داخلی کشور و اعضای هیأت رئیسه مجلس سیدمحسن دهنوی، محمد رشیدی و احمد نادری نیز به بیان دغدغه ها و مشکلات خود به ویژه در زمینه معیشت مردم پرداختند. و مشکلات اقتصادی

در پایان این دیدار صمیمانه نماز جماعت مغرب و شام تحت رهبری رئیس جمهور صورت گرفت.