من منتقد اصلی خودم هستم/ در قطر مشکل داشتیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهری دراگان اسکاتلندی وی پس از بازگشت به کشور با ستون فوتبال ملی در جمع خبرنگاران گفت: مشکلات زیادی برای اردوی قطر وجود داشت. سعی کردیم شرایط را بهتر کنیم تا بتوانیم در قطر کمپ بزنیم اما مشکلاتی داشتیم که کار را سخت کرد.

سرمربی تیم فوتبال ایران درباره دیدار با الجزایر گفت: بازی دوستانه ای بود. هیچ بهانه ای وجود ندارد اما مشکلاتی که در این اردو داشتیم کار را برای ما بسیار سخت کرد. قطعا از عملکرد این بازی راضی نیستم.

وی ادامه داد: از نیمه اول اصلا راضی نیستم و در نیمه دوم اشتباهات بچگانه ای انجام شد. به الجزایر تبریک می گویم، اما فکر می کنم خودمان را باختیم. باید بگویم با توجه به برنامه روز آینده فیفا از فدراسیون خواسته ام تلاش خود را از امروز آغاز کند. امیدوارم از درس های آموخته به خوبی استفاده کنیم و اتفاق دیگری تکرار نشود.

اسکاتلندی وی همچنین از مشکلاتی در تمرینات قطری ها نیز خبر داد و گفت: ما در زمین تمرینی آنجا هم مشکلاتی داشتیم اما نگاه ما آینده نگر است. آن ۱۵ روز بسیار پرشور و پرشور بود و این برای ما مثبت بود.

وی در خصوص صحبت های خصوصی با برخی بازیکنان گفت: طبیعی است که یک مربی بخواهد با بازیکنانش صحبت کند.

اسکاتلندی وی در خصوص انتقادات تاکید کرد: باید بگویم اولین منتقد من هستم. ما در این بازی ۵ بازیکن نداشتیم که دو نفر از آنها آخرین مدافعان بودند اما می دانید که بازی دوستانه ای است و به نظر من نقد منصفانه ای نیست. نباید فراموش کرد که سریع ترین صعود تاریخ آسیا را به جام جهانی داشتیم.

او درباره استفاده از امید نورافکن در پستی غیرتخصصی گفت: تشخیص من این بود. اگر شما بودید چه کسی را انتخاب می کردید؟ من مربیگری کردم و تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. من همان مربی هستم که وقتی این تیم کمترین شانس را برای صعود به جام جهانی داشت و به قطر صعود کردیم هدایت کردم. من نمی خواهم یک به یک از بازیکنان نام ببرم. وقتی بردیم کل تیم نقش داشت و وقتی باختیم همه موثر بودند.

او درباره دلایل وقفه مقابل اروگوئه گفت: منطقی نبود که برای بازی ۲۲ ساعت سفر کنم. در این شرایط فقط چند روز از سفر را از دست دادیم. در برنامه ای که به فدراسیون داده شد، بهترین بازی ها با سخت ترین حریفان بود که ترجیح می دادند شبیه حریفان جام جهانی ما باشند. اگر اردوی کانادا برگزار می شد خوشحال می شدم چون دو بازی انجام دادیم و قرار بود بازی سوم را انجام دهیم. اگر قرار بود در کانادا بازی کنیم، با آن مخالف بودم. ساده است.