مهران مجموعه فرهنگی و هنری ندارد


مجتبی تابش رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مهران عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارسی در ایلامیان اظهار داشت: فرهنگ و مربیگری اسلامی دو مولفه اصلی فرهنگی و هنری از جمله مسائل فرهنگی دارد. هنری است و در حوزه هنری، انجمن ها، امور هنرمندان، نظارت بر نشر کتاب، صدور مجوز رسانه، نمایندگی رسانه و صدور تاییدیه فعالیت نسبی دارد. اصناف و واحدهای قرآن و عترت.

وی افزود: شهرستان مهران دارای سه کانون فرهنگی و تبلیغی، یک موسسه فرهنگی هنری تک منظوره و سیزده کانون فرهنگی مساجد و همچنین پنج انجمن هنری فعال در امر پرورش و آموزش هنری هنرمندان و خدمات هنری است.

رئیس فرهنگ و معارف اسلامی شهرستان مهران ادامه داد: آنچه امروز می توان رضایت داد، جشنواره ملی عقیق و ارغوان با موضوع شعر آیینی زمستان سال گذشته در مهران برگزار شد که پیش بینی می شود در این شهرستان اجرا شود.

وی افزود: جشنواره تجسمی کاهش آسیب های اجتماعی نیز با همکاری موسسه دیار مهران در پردیس نگاره آغاز شده است که فعالیت های فرهنگی گسترده ای در این شهرستان دارد.

تابش افزود: انجمن موسیقی شهری در سال گذشته به بالاترین رتبه در استان دست یافت. انجمن تئاتر نیز سه جشنواره فانوس و یکی از آثار طنز ایوان دارد.

رئیس فرهنگ و ارشاد مهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مهران دروازه حرم ها و مسیر تردد زائران اربعین است و خدمت به زائران را وظیفه شرعی و گروه هدف خود که اقشار فرهنگی، هنری و رسانه ای هستند می دانیم. در استان و کشور یکی از امکاناتی است که به عنوان زائرسرا و استراحتگاه دفتر آن مورد استفاده قرار می گیرد و با توافق موکب فرهنگی و هنری برپا می شود.

تابش گفت: جایگاه این وزارتخانه اجرای برنامه های آموزشی رایگان در مناطق محروم است. سال گذشته دو کلاس نمایش، مد و لباس در این شهرستان برگزار شد و برای امسال برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهران در پایان گفت: این شهر فاقد مجموعه فرهنگی و هنری است و زمین توسط شهرداری تعیین شده است. نیاز اصلی فرهنگ و هنر شهر، ساخت سریع آن است. با توجه به قرار گرفتن مهران در نقطه صفر مرزی عراق و مسیر تردد زائران امام حسین (ع)، امید است بودجه های فرهنگی ویژه و ویژه ای به ساکنان کشور اختصاص داده شود تا امکان اجرای برنامه ها فراهم شود. به زیبایی و به طور کامل پیاده سازی شده است.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید