مکمل های رزوراترول در نهایت آزمایش می شوند


گلوله جادویی برای جلوگیری از پیری؟

اگر کسی در اینترنت برای مداخلات ضد پیری جستجو کند ، طیف وسیعی از تکنیک ها ارائه می شود ، از رژیم های گرسنگی گرفته تا مکمل های غذایی و هورمون های رشد. همه آنها فروخته می شوند ، اما با وجود ادعاهای گزاف در بسیاری از وب سایت ها ، هیچ یک تا کنون به عنوان گلوله جادویی ثابت نشده است. ” رسوراترول یکی از مکمل هایی است که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد ، جزء شراب قرمز که به عنوان توضیحی احتمالی برای به اصطلاح پارادوکس فرانسوی شهرت یافت ، که به نظر می رسد چندان هم متناقض نباشد (نگاه کنید به پارادوکس فرانسه چه چیزی را توضیح می دهد؟)

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم رسوراترول مزایای ورزش را مختل می کند، معلوم می شود که “[c]کشورهایی با مصرف زیاد شراب ، مناطقی هستند که مصرف چربی اشباع شده در آنها کم بوده ، اما در سالهای اخیر افزایش یافته است. ” بنابراین ، مرگ و میر کم ناشی از بیماری های ایسکمیک قلبی ممکن است فقط منعکس کننده سطوح اولیه و پایین مصرف چربی اشباع شده باشد و شراب فقط یک عامل گیج کننده باشد. با این حال ، این باعث افزایش علاقه به رزوراترول شد ، ماده فعال ادعا شده شراب قرمز که در حال حاضر مقالات علمی هر روز در مورد آن منتشر می شود.

بیش از صد مقاله در مورد رسوراترول زیر سال رفته است ، اما یکی از محققان برجسته در این زمینه مجرم شناخته شده است که میلیون ها پول مالیات دهندگان را تنها برای ساخت و جعل داده های خود گرفته است.

هرچند هنوز صدها مطالعه باقی مانده است. آیا این بدان معناست که قرص ها اکنون می توانند جایگزین رژیم غذایی سالم شوند؟ حتی گروهی از دانشمندان رسوراترول فکر نمی کنند که رزوراترول ارزش تکمیل را دارد: “بر خلاف کمبود داده ها در مورد رزوراترول در انسان ، داده های حیوانات امیدوار کننده است و نیاز به آزمایشات بالینی بیشتر انسان را نشان می دهد.” در جوندگان ، مکمل رزوراترول باعث کاهش عوامل خطرساز قلب و عروق ، بهبود عملکرد قلب و ظرفیت فیزیکی و کاهش التهاب و منجر به بهبود عملکرد عروق می شود. اما ، هنگامی که این آزمایش در افراد مورد آزمایش قرار گرفت ، دقیقاً عکس آن پیدا شد.

آزمایش رسوراترول: موش در مقابل مردم

به طور خاص ، ترکیب رزوراترول با تمرینات ورزشی باعث کاهش فشار خون ، کلسترول و تری گلیسیریدهایی می شود که معمولاً با تمرین مرتبط هستند. دارای اثر محدود کننده شریانی بیشتر از اثر گشاد کننده بود. “و منجر به افزایش قابل توجهی در افزایش بیشترین جذب اکسیژن ناشی از آموزش شد.”

جوندگان رزوراترول عملکرد ورزشی خود را افزایش می دهند ، اما در افراد ، رسوراترول باعث ایجاد 45 درصد می شود. پایین تر افزایش حداکثر ظرفیت هوازی در مقایسه با افرادی که قرص قند مصرف می کنند. افراد انسانی مانند دیوانه وار ورزش می کردند و رزوراترول از تلاش آنها جلوگیری کرد.

این مسئله بزرگتری را مطرح می کند. مدل های موش سنگ بنای تحقیقات زیست پزشکی مدرن هستند ، اما مطالعات سیستماتیک در مورد مفید بودن آنها به ندرت انجام می شود. این را در نظر بگیرید: تقریبا 150 آزمایش بالینی انسانی که داروهای ضد التهابی را آزمایش می کردند ، بدون استثنا-پس از آنکه همان داروها در آزمایش روی موش ها وعده داده بودند ، بی نتیجه ماند. در تجزیه و تحلیل انتقال از آزمایش موش به آزمایش انسان ، محققان تشخیص دادند که “[t]نتیجه شگفت انگیز بود ، تقریبا تکان دهنده: این ارتباط نه تنها ضعیف بود ، بلکه عملاً برای مناطق اصلی مطالعه وجود نداشت: سوختگی ، ضربه ، اندوتوکسمی. ” به عنوان مثال ، مشخص می شود که موش ها ممکن است تا میلیون ها بار کمتر از انسان نسبت به اندوتوکسین های التهابی حساس باشند.

خیلی بیشتر از یک چیز خوب؟

نکته مهم این است که اثرات منفی آنها به شواهد فزاینده ای می افزاید که اثرات مثبت مکمل رزوراترول در انسان را زیر سوال می برد. اما شاید مشکل رسوراترول باشد مکملیعنی دادن کپسول به مردم 50 برابر رزوراترول که معمولاً از خوردن انگور ، توت ، بادام زمینی یا شکلات دریافت می کرد. آیا خیلی چیز خوبی بود؟ برای بررسی اینکه آیا میزان مصرف نوشیدن شراب قرمز مفید خواهد بود یا خیر ، می توانیم به منطقه چیانتی توسکانی مراجعه کنیم تا تعیین کنیم که آیا سطح رزوراترول حاصل از رژیم غذایی در برابر التهاب ، سرطان ، بیماری های قلبی عروقی و مرگ محافظت می کند یا خیر. جواب؟ هیچکدام از موارد بالا. علیرغم این واقعیت که فروش سالانه مکمل های رزوراترول در ایالات متحده به 30 میلیون دلار رسیده است ، داده های بالینی محدود و متناقضی وجود دارد که فواید انسانی را نشان می دهد ، و هیچ اطلاعاتی در مورد ایمنی طولانی مدت آن وجود ندارد.

مطالعه ورزش تا حدی توسط سازنده مکمل های رزوراترول پشتیبانی شد. اما به اعتبار خود ، محققان به نامه عصبانی یک مشاور شرکت مکمل پاسخ دادند که “ما معتقدیم که ما ، به عنوان دانشمندان ، وظیفه داریم آنچه را که پیدا می کنیم گزارش دهیم و یافته های خود را متناسب با علایق تجاری نپیچانیم. . »


به نظر می رسد مزایای شراب قرمز بر سفید به دلیل رزوراترول نیست ، بلکه به دلیل مسدود کننده های استروژن سنتاز است. دیدن خطر سرطان پستان: شراب قرمز در مقابل شراب سفیدبه

نقش شراب قرمز در رژیم مدیترانه ای چگونه است؟ من مجموعه کاملی از ویدئوها دارم ، از جمله:

من فقط یک سری کاملاً جدید در مورد الکل منتشر کردم. آن را بررسی کنید:

متأسفانه ، شکست حماسی مکمل های رزوراترول در مورد تلاش برای دریافت رژیم غذایی به شکل قرص ، برای دوره مشابه است. برای مثال ببینید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید