نبرد اجاره ای آینده مغازه شکلات فروشی محبوب نیویورک را به خطر می اندازد


والدین کامیلا میزل که در لهستان بزرگ شده بودند ، همیشه می خواستند که او دندانپزشک باشد.

اما پیوند شهر نیویورک – که در 1980 با پناهندگی سیاسی در ایالات متحده به دلیل حکومت نظامی در کشورش وارد ایالات متحده شد – برنامه های دیگری داشت. در سال 1990 ، او شکلات فروشی خود را با نام Myzel’s Chocolate در خیابان 55 باز کرد و از آن زمان به بعد آب نبات های خانگی و خاص می فروشد.

“این شیرین تر است. چگونه زندگی بهتر از این می شود؟ ” میزل 65 ساله اخیراً از پشت پیشخوان شیرینی فروشی خود به مساحت 470 فوت مربع به The Post گفت. “من با رویای آمریکایی زندگی می کردم.”

اما مانند بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک ، بیماری همه گیر معیشت او را تهدید کرده است. به دلیل کندی فروش ، مایزل از آوریل 2020 مبلغ 7،800 دلار اجاره به وی پرداخت نکرده است – این فروشگاه در طول قرنطینه در مجموع پنج ماه تعطیل شده است – و از ماه ژوئیه ، زمانی که قرارداد قدیمی او به پایان رسیده است ، تلاش می کند تا برای اجاره نامه جدید مذاکره کند. به با این حال ، مذاکرات آشفته شد و میزل گفت که صاحبخانه او در اواخر ماه اوت با اخذ اوراق اخراج به وی مبلغ 250،000 دلار اجاره درخواست کرد. توقف تخلیه شهر تا کنون از او محافظت کرده است: این قانون تا ژانویه 2022 به قوت خود باقی است.

کامیلا میزل ، صاحب شکلات Myzel’s ، از سرنوشت مشاغل محبوبش ابراز تاسف می کند.
استفانو جووانینی

میزل گفت صاحبخانه اش Solil Management نامعقول است. او گفت: “وقتی مدارک دادگاه را به من تحویل دادند ، آنها مرا شکستند.” او با گریه از درخواست اولیه 15000 دلاری اش با اشک گفت: “آنها اجاره را دو برابر کردند.”

و آسان نبوده است. مایزل بدون مشاغل شلوغی که کارگران اداری ، هتل ها و ترافیک پیاده آن را به راه انداخته اند ، روزهایی وجود دارد که دریافتی ها بسیار ناامید کننده است. “چند ماه ، من روزانه 40 دلار ، 50 دلار در روز درآمد داشتم. دیگر طاقت ندارم. آیا حرص و طمع و پول از تاریخ شهر مهمتر است؟ “

وکیل مایزل ، جاشوا وورتزل – که شرکتش ، Schlam Stone & Dolan ، به صورت مستمر روی پرونده کار می کند – به The Post گفت که در حالی که صاحبخانه از پیشنهاد اولیه خود عقب نشینی کرده است ، طرفین درگیر هنوز به توافق نرسیده اند. وورتزل می گوید: “در مقطع خاصی ، او فقط پول ندارد و نمی تواند آن را بپردازد.” “اگر او پول پرداخت نکند ، می توانند او را بیرون کنند.”

شیرینی شکلاتی Myzel's دارای 150 نوع شیرین بیان اروپایی است.
شیرینی شکلاتی Myzel’s دارای 150 نوع شیرین بیان اروپایی است.
استفانو جووانینی

نماینده ای از Solil Management به The Post گفت: “[We] با او مذاکره کرده اند و سعی کرده اند به چیزی عادلانه برسند. ما از آوریل 2020 هیچ اجاره ای دریافت نکرده ایم. من فقط تعجب می کنم که هیچ چیزی برای ما پرداخت نمی شود و او برای مشاغل باز است. “

در همین حال. طرفداران مغازه شکلات فروشی محبوب در گوشه گوشه برای کمک به میزل وارد عمل شده اند.

نماینده شورای کیت پاورز ، نماینده منطقه فروشگاه ، به همراه گیل بروئر رئیس منهتن بورو ، در 4 اکتبر نامه ای به Solil Management نوشتند و از شرکت خواستند “با حسن نیت در مورد اجاره عادلانه و عادلانه مذاکره کرده و شکایت علیه کامیلا این به او این امکان را می دهد که یکی از معدود مشاغل مهاجرتی را که متعلق به زنان است در تمام شهر نیویورک اداره کند و برای خانواده خود تأمین کند. “

نیکلاس هلر ، تأثیرگذار اینستاگرام ، معروف به نیویورک نیکو ، همچنین از پلتفرم خود برای کمک به مایزل استفاده می کند. وی در یک پست طولانی ، با کسب بیش از 21000 لایک ، نوشت: “این مکان فوق العاده است و من می خواهم همه شما آن را تجربه کنید و از کامیلا حمایت کنید.”

یک صفحه GoFundMe برای کمک به جبران اجاره بها Myzel راه اندازی شد ، تا کنون 7000 دلار جمع آوری شده است.

مشتریان نیز درگیر دعوا هستند.

وندی هندلر ، که به تازگی به نیویورک نقل مکان کرده است و به سرعت تبدیل به یک فرد معمولی شده است ، می گوید: “من عصبانی هستم.” “مثل داوود و جالوت است.”

بتسی پولیوی ، خریدار شیرینی ، به روزنامه پست گفت: “ما باید به این زن دوست داشتنی که از لهستان به اینجا آمده است ، صحبت کنیم و انگلیسی صحبت نمی کنیم – او مورد علاقه بسیاری است. این نیویورک است. “

کامیلا میزل ، که از طریق پناهندگی سیاسی از لهستان به آمریکا نقل مکان کرده است ، برای زنده نگه داشتن مغازه اش می جنگد.
کامیلا میزل ، که از طریق پناهندگی سیاسی از لهستان به آمریکا نقل مکان کرده است ، برای زنده نگه داشتن مغازه اش می جنگد.
استفانو جووانینی

میزل ، که می گوید از همه حمایت ها “فروتن” است ، گفت که مغازه همان کسی است که او است.

او در مورد فروش هدایا به مشتریانش می گوید: “می بینید شخصی وارد می شود و این لبخند بزرگ بر لبانش نقش می بندد.” “آنها تبدیل به کودک می شوند.”

شکلات Myzel ، 140 W. 55 خیابان؛ 212-245-4233 ، Myzels.comدیدگاهتان را بنویسید