نبرد با کرونا ادامه دارد/ در محاسبات اشتباه نیفتید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ناجی با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی در روزهای اخیر چشم انداز پایان همه چیز را منتشر کرده است. ارسال وی با بیان اینکه این ادعا بر اساس کاهش تعداد فوتی ها و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ قابل انتظار است آقای کرونا اعلام شده است.

وی افزود: برآوردهای تحقیقاتی نشان می دهد از زمان شروع واکسیناسیون کرونا تا به امروز از بیش از ۲۰ میلیون مرگ پیشگیری شده است.

ناجی تاکید کرد: در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ بیش از یک میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

او، انتشارات و سوبراش وی با انتقاد از برخی اخبار در شبکه های اجتماعی افزود: در کشور ما حتی روزهای ابتلا به ویروس کرونا صفر است م اما متاسفانه اعلام پایان کرونا منجر به کاهش رعایت پروتکل ها و یا در مواردی عدم واکسیناسیون شد.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به دلیل کاهش رعایت پروتکل ها دور از تصور نیست، خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است. چنین اختلالاتی به این ترتیب که ۱۰۰ درصد سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و بیش از ۷۰ درصد جمعیت باید در برابر این بیماری واکسینه شوند.

ناجی با تاکید بر اینکه اعلام موارد از سوی سازمان بهداشت جهانی به معنای پایان کرونا نیست، تاکید کرد: فرصتی به دنیا داده شده و باید از آن به خوبی استفاده کرد. به گفته سازمان بهداشت جهانی، اگر از این فرصت طلایی به درستی استفاده نکنیم، با بلاتکلیفی جامعه جهانی مواجه خواهیم شد.

وی از لزوم اجرای سیاست های کنترلی در قالب دستورالعمل برای دولت ها خبر داد و گفت: واکسیناسیون، آزمایش های تشخیصی، استفاده از پروتکل های دارویی مناسب که منجر به درمان بهتر افراد می شود، اجرای معیارهای مناسب کنترل بیماری در بیمارستان ها و در سطح جامعه، پیشگیری. . انتشار اخبار گمراه کننده و افزایش مشارکت عمومی در کنترل بیماری در مبارزه با کرونا بسیار مهم است.

ناجی افزود: دسترسی مناسب به تجهیزات حیاتی ضد کرونا با کاهش مرگ و میر می تواند این بیماری را به بیماری قابل کنترل تبدیل کند. آقای کند می شود و اگر در این زمینه بی توجهی شود، در اواخر پاییز پیش بینی می شود گونه سلام بیایید با یک بیماری جدید و یک اوج بزرگتر روبرو شویم.

وی خاطرنشان کرد: تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا و استفاده از ماسک در مواقع بحرانی به ویژه در فضاهای بسته ضروری است.