نحوه درمان اندومتریوز با رژیم غذایی


اندومتریوز عامل اصلی ناتوانی و کیفیت زندگی زنان و دختران نوجوان است. ” این “یک بیماری مزمن است که کمتر تشخیص داده می شود ، کمتر گزارش می شود و مورد تحقیق قرار نمی گیرد …[and for patients, it] می تواند یک کابوس اطلاعات غلط ، افسانه ها ، تابوها ، عدم تشخیص و درمان های مشکل زا باشد که توسط یک بیماری دردناک ، مزمن و سرسخت پوشانده شده است. “

درد بهترین چیزی است که این بیماری را مشخص می کند: درد ، رابطه جنسی دردناک ، قاعدگی های نامنظم سنگین و ناباروری. تقریباً از هر دوازده زن جوان یک نفر از اندومتریوز رنج می برد و این نیمی از موارد درد لگن و ناباروری را شامل می شود. علت آن چیزی است که “قاعدگی برگشتی” نامیده می شود – خون به جای پایین آمدن به حفره شکمی بالا می رود ، جایی که بافت داخلی رحم می تواند روی اندام های دیگر کاشته شود. این ضایعات را می توان با جراحی برطرف کرد ، اما میزان عود در عرض پنج سال تا 50 درصد است.

آندومتریوز یک بیماری وابسته به استروژن است ، بنابراین آیا اثرات ضد استروژنیک فیتواستروژن ها در دانه های کتان و غذاهای سویا می تواند کمک کننده باشد ، همانطور که در سرطان سینه به نظر می رسد؟ من نتوانستم مطالعاتی در مورد کتان و اندومتریوز پیدا کنم ، اما مصرف غذای سویا ممکن است خطر ابتلا به آن بیماری را کاهش دهد. چه خبر درمان کردن اندومتریوز با سویا؟ در حالی که من هیچ مطالعه ای در مورد آن پیدا نکردم ، غذای دیگری وجود دارد که با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است: جلبک دریایی.

جلبک های دریایی دارای انواع خاصی از فیبر و مواد مغذی گیاهی هستند که در گیاهان خشکی یافت نمی شوند ، بنابراین برای به دست آوردن این اجزای منحصر به فرد ، ما باید سبزیجات دریایی را در رژیم غذایی خود بگنجانیم. جلبک دریایی ، ممکن است دارای خواص ضد سرطانی ، از جمله اثرات ضد استروژن باشد. زنان ژاپنی دارای کمترین میزان سرطان سینه ، آندومتر و تخمدان ، چرخه قاعدگی طولانی تر و سطح استروژن پایین تر در گردش خون خود هستند ، که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان های وابسته به استروژن کمک کند. ما تصور می کردیم که این به دلیل رژیم غذایی غنی از سویا بوده است ، اما مصرف زیاد جلبک دریایی آنها نیز ممکن است مفید باشد.

وقتی آب جلبک دریایی روی سلول های تخمدان انسان که استروژن می سازند چکانیده شد ، سطح استروژن کاهش یافت. چرا؟ یا مانع تولید می شود یا تجزیه استروژن را تسهیل می کند. حتی ممکن است گیرنده های استروژن را مسدود کرده و فعالیت استروژن تولید شده را کاهش دهد. هرچند این غذا در ظرف پتری قرار دارد. آیا در زنان نیز اتفاق می افتد؟ آره.

محققان برآورد کردند که دوز موثر کاهش استروژن جلبک دریایی برای یک زن آمریکایی معمولاً حدود 5 گرم در روز است ، اما ظاهراً هنوز کسی آن را روی بیماران سرطانی آزمایش نکرده است. با این حال ، در مورد اندومتریوز آزمایش شده است ، همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم نحوه درمان اندومتریوز با جلبک دریاییبه

سه زن با چرخه قاعدگی غیرطبیعی ، از جمله دو نفر مبتلا به آندومتریوز ، داوطلب شدند که مقدار کمی از مایع مثانه خشک شده و پودر شده ، جلبک دریایی معمولی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنند. این به طور موثر چرخه های آنها را طولانی کرده و طول دوره های آنها را کاهش می دهد – و نه فقط کمی. همانطور که در ویدئوی من در 3:14 مشاهده می کنید ، موضوع 1 دارای 30 سال سابقه قاعدگی نامنظم بود ، به طور متوسط ​​هر 16 روز. خوردن فقط یک چهارم قاشق چایخوری از این پودر جلبک دریایی در روز ، 10 روز به چرخه زندگی او ، تا 26 روز ، اضافه کرد و افزودن نصف قاشق چای خوری روزانه ، چرخه او را به 31 روز افزایش داد و طول آن را تقریبا دو برابر کرد. علاوه بر این ، همانطور که در ویدئوی من در 3:38 مشاهده می کنید ، هر سه زن با کاهش قابل توجه جریان خون و کاهش طول دوره قاعدگی مواجه شدند. به مدت 30 سال ، پریود فرد 1 هر 16 روز یکبار انجام می شد و معمولاً 9 روز به طول می انجامید. می توانید تصور کنید؟ سپس ، فقط با خوردن روزانه نیم قاشق چای خوری جلبک دریایی ، پریود او فقط یک بار در ماه می آمد و فقط حدود چهار روز به طول انجامید. مهمتر از همه ، در دو زن مبتلا به آندومتریوز ، آنها “تسکین قابل ملاحظه” درد خود را گزارش کردند. چطور ممکنه؟ پس از تنها یک چهارم قاشق چایخوری پودر جلبک دریایی در روز و 85 درصد پس از نیم قاشق چای خوری ، سطح استروژن کاهش یافت.

البته ، تنها با تعداد کمی زن و بدون گروه کنترل در آن مطالعه ، ما به مطالعات بزرگتر و بهتر نیاز داریم. اما ، این مطالعه بیش از یک دهه پیش منتشر شد و از آن زمان تاکنون هیچ مطالعه ای از این دست منتشر نشده است. میلیون ها زن از این شرایط رنج می برند. آیا دنیای تحقیق فقط به زنان اهمیت نمی دهد؟ سوال مهمتر این است: چه کسی قرار است هزینه کار را تأمین کند؟ هزینه کمتر از یک قاشق چای خوری جلبک دریایی کمتر از پنج سنت است ، بنابراین ممکن است هرگز مطالعه بزرگتری انجام نشود. اما ، بدون هیچ گونه منفی ، پیشنهاد می کنم مبتلایان به اندومتریوز آن را امتحان کنند.


برای اطلاعات بیشتر در مورد اندومتریوز ، فیلم من را ببینید کدام رژیم غذایی باعث کاهش قرار گرفتن در معرض فتالات می شود؟و ، برای اطلاع از اثرات ضد استروژنیک فیتواستروژن های موجود در دانه های کتان بر سرطان سینه ، مراجعه کنید بذر کتان و بقای سرطان پستان: شواهد بالینیبه

به سبزیجات دریایی بیشتر علاقه دارید؟ دیدن:

اما توصیه می کنم از کلپ و hijiki دوری کنید. چرا؟ دیدن ید بیش از حد می تواند به اندازه بسیار کم بد باشدبه

در مورد سایر داروهای طبیعی برای مشکلات قاعدگی بیشتر بدانید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید