نحوه درمان لوپوس با زردچوبه


بیماریهای مختلف خود ایمنی بدن اندامهای مختلف را هدف قرار می دهند. اگر سیستم ایمنی بدن ما به سلول های تولید کننده انسولین در لوزالمعده ما حمله کند ، ممکن است به دیابت نوع 1 مبتلا شویم. اگر به غده تیروئید ما حمله کند ، ممکن است کم کاری تیروئید داشته باشیم. اما ، در بیماری خود ایمنی لوپوس ، سیستم ایمنی بدن ما به هسته سلول های ما حمله می کند ، اغلب آنتی بادی تولید می کند و خود DNA ما را مورد حمله قرار می دهد. بنابراین ، لوپوس می تواند به هر سیستم اندامی آسیب برساند و تقریباً عارضه ای در پی داشته باشد. زنان 9 برابر بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند و اوج سن تشخیص اغلب در اوج زندگی است. صدها هزار یا حتی میلیون ها آمریکایی از این بیماری هولناک رنج می برند. یکی از شایع ترین تظاهرات تهدید کننده اندام ، التهاب کلیه است که در نیمی از بیماران رخ می دهد.

التهاب کلیه همچنین یکی از جدی ترین عوارض لوپوس است که توسط خود بیماری ایجاد می شود “یا در نتیجه سمیت شدید داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی”. به عنوان مثال ، داروهای شیمی درمانی مانند سیتوکسان (سیکلوفسفامید) می توانند عوارض جانبی شدید و تهدیدکننده ای برای زندگی داشته باشند که ممکن است شامل سرطان خون و سرطان مثانه باشد و بسیاری از زنان موهای خود را از دست داده و برای همیشه نابارور می شوند. نیاز مبرم به گزینه های درمانی بهتر وجود دارد.

همانطور که در فیلم خود نشان می دهم مبارزه با لوپوس با زردچوبه: خوب به عنوان طلا، مکمل خوراکی زردچوبه باعث کاهش پروتئینوری ، هماچوری و فشار خون سیستولیک می شود-تظاهرات بالینی اصلی در بیماران مبتلا به عود کننده یا مقاوم (به معنی درمان ناپذیر) لوپوس کلیه-طبق یک مطالعه تصادفی ، دوسوکور و کنترل شده با دارونما. در این مطالعه پروتئینوری ، نشت پروتئین به ادرار ، “یک نشانه پیش آگهی شوم” مورد بررسی قرار گرفت. در گروه کنترل ، سه نفر بهتر شدند ، سه نفر بدتر شدند و بقیه تقریباً یکسان ماندند. در گروه زردچوبه ، یکی بدتر شد ، یکی ثابت ماند ، اما بقیه همه بهتر شدند.

توجه داشته باشید که محققان از زردچوبه ، ادویه کامل استفاده کردند و نه کورکومین ، که یک جزء استخراج شده است که اغلب به شکل قرص داده می شود. آنها زنانی با لوپوس خارج از کنترل گرفتند و از آنها خواستند تا به مدت سه ماه با هر وعده غذا یک چهارم قاشق چایخوری زردچوبه بخورند. از سوپرمارکت محلی من ، این مقدار تقریباً یک نیکل است ، در مقایسه با 35000 دلار در سال برای یکی از جدیدترین داروهای لوپوس. تصور می کنید در مورد کدام یک از دو روش درمانی بیشتر به پزشکان گفته شود؟


برای اطلاعات بیشتر در مورد اثرات ضد التهابی زردچوبه ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در مورد اثرات ضد سرطانی آن چطور؟

برای ملاحظات عملی مراجعه کنید افزایش فراهمی زیستی کورکومین و چه کسانی نباید کورکومین یا زردچوبه مصرف کنند؟به

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید