نحوه درمان نقرس با رژیم غذایی


کمیسیون میوه ایالت واشنگتن ، بزرگترین تولید کننده گیلاس ما ، می تواند بررسی هایی را انجام دهد که در مورد اثرات ضد التهابی گیلاس در مدل پتری و مدلهای حیوانی مطالعه می کند. اما آنچه ما نیاز داریم مطالعات انسانی است. به عنوان مثال ، اگر معادل انسان تا هزار فنجان گیلاس را در گلوی موش ها فرو کنیم ، به نظر می رسد که اثر ضد التهابی دارد ، اما هرگز نمی توانیم این مقدار را بخوریم. (در واقع ، اگر ما تلاش می کردیم ، می توانست بد به پایان برسد. یک مرد فقیر که 500 گیلاس کامل خورد – بدون اینکه تف ها را بیرون بکشد – در نهایت مانع مرگبار روده بزرگ خود شد.)

یک دهه پیش ، ما مطالعات انسانی زیادی نداشتیم ، اما خوشبختانه اکنون داریم. مطالعه ای که در مجله تغذیه مردان و زنان روزانه حدود 45 گیلاس به مدت یک ماه می خورند (من مشکلی ندارم که در این مطالعه شرکت کنم!). محققان کاهش 25 درصدی سطح پروتئین واکنشی C (نشانگر التهاب) و همچنین پروتئین التهابی با نام اختصاری RANTES (“تنظیم شده ، فعال ، طبیعی ، سلول T ، بیان شده و ترشح شده”) را پیدا کردند. حتی یک ماه پس از پایان مطالعه ، به نظر می رسد از جشنواره گیلاس مزایای ضد التهابی باقی مانده است.

این افراد همگی سالم بودند ، با التهاب کم در ابتدا ، اما یک مطالعه پیگیری ، در ویدئوی من برجسته شد ، درمان نقرس با یک گیلاس در بالادر افرادی که سطح بالاتری دارند ، نتایج مشابهی برای پروتئین واکنشی C و تعدادی از نشانگرهای دیگر برای بیماریهای التهابی مزمن یافت شد. بنابراین آیا گیلاس به افرادی که در واقع بیماری التهابی مزمن دارند کمک می کند؟

در سال 1950 ، در مجله پزشکی مبهم تگزاس ، “مشاهدات پزشکان مسئول” نشان داد که در ده بیمار مبتلا به نقرس ، خوردن نیم پوند گیلاس تازه یا کنسرو شده به جلوگیری از بروز بیماری نقرس کمک می کند. اما این مسئله تا همین اواخر هرگز به طور جدی آزمایش نشده بود. نقرس یک آرتریت التهابی طاقت فرسا دردناک است که در اثر تبلور اسید اوریک در مفاصل ایجاد می شود. بر اساس نظر سنجی ملی سلامت و معاینه تغذیه 2007-2008 ، شیوع نقرس در ایالات متحده 3.9 among در بین بزرگسالان ایالات متحده تخمین زده می شود که به 8.3 میلیون نفر ترجمه می شود.

صدها نفر مبتلا به نقرس مورد مطالعه قرار گرفتند و مصرف گیلاس با 35 درصد کاهش خطر حملات نقرس همراه بود و بیش از نیمی از خطر در سه وعده اندازه گیری در یک دوره دو روزه (حدود 16 گیلاس در روز) وجود داشت. این همان اثری است که محققان با رژیم کم پورین مشاهده کردند (اسید اوریک محصول تجزیه شده پورین ها است). همین گروه تحقیقاتی دریافتند که مصرف پورین با منشأ حیوانی احتمال حمله نقرس مکرر را تقریباً پنج برابر افزایش می دهد. مصرف زیاد الکل نیز ایده خوبی نیست.

برخی غذاهای غیر حیوانی با پورین بالا مانند قارچ و مارچوبه وجود دارد ، اما محققان هیچ ارتباط قابل توجهی با منابع گیاهی پورین ها پیدا نکردند. بنابراین ، محققان توصیه کردند گوشت و غذاهای دریایی را از رژیم غذایی حذف کنید. این ممکن است خطر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و افزودن گیلاس روی آن ممکن است خطر حملات نقرس را حتی بیشتر کاهش دهد. مشابه داروی اصلی: آلوپورینول م worksثر است ، اما به نظر می رسد افزودن محصول حتی بهتر عمل می کند.

اغلب ، تغییرات رژیم غذایی و گیلاس ممکن است همه بیماران باشند ، زیرا پزشکان به دلیل عوارض جانبی نادر اما جدی در تجویز داروهای کاهنده اسید اوریک مانند آلوپورینول تردید دارند.

گیلاس علاوه بر مبارزه با التهاب ، ممکن است سطح اسید اوریک را نیز کاهش دهد. ظرف پنج ساعت پس از خوردن یک کاسه بزرگ گیلاس ، سطح اسید اوریک در خون به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در همان زمان ، سطح آنتی اکسیدان در خون افزایش می یابد. بنابراین ، آیا این فقط یک اثر آنتی اکسیدانی است؟ آیا سایر میوه ها نیز به همان خوبی عمل می کنند؟ خیر. محققان انگور ، توت فرنگی و میوه کیوی را امتحان کردند ، اما هیچکدام سطح اسید اوریک را به میزان قابل توجهی کاهش نداد ، و از خاصیت ضد نقرس گیلاس حمایت کرد.

در حال حاضر داروهای جدیدی برای نقرس وجود دارد که هزینه آنها تا 2000 دلار است در هر دوز و “خطر مسمومیتی دارد که ممکن است با استفاده از درمانهای غیر دارویی یا پیشگیری در وهله اول از آن جلوگیری شود.” با توجه به آسیب های بالقوه و هزینه های بالا ، باید توجه به اصلاح رژیم غذایی ، کاهش مصرف الکل و گوشت ، به ویژه ساردین و گوشت اندام باشد. “اگر زندگی یک کاسه گیلاس (که به طور منظم مصرف می شود) سرو کند ، خطر حمله نقرس مکرر ممکن است به طور معنی داری کاهش یابد.”

در ویدیوی من بیشتر در مورد اثرات ضد التهابی گیلاس شیرین توضیح دهید زندگی ضد التهابی یک کاسه گیلاس استبه

من قبلاً نقرس و کنترل سطح اسید اوریک را در فیلم هایم ذکر کرده ام:

سایر غذاهایی که ممکن است به کاهش التهاب کمک کنند:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید