نستله اعتراف می کند که 70 درصد از محصولات آن غذاهای فست فود هستند


[*]

من همیشه دوست دارم در مورد نستله ، شرکت بزرگ غذای چند ملیتی مستقر در سوئیس بنویسم ، زیرا به من این فرصت را می دهد که توضیح دهم که نه ، من با آن ارتباطی ندارم (اگرچه همکاران پیشنهاد کرده اند که من ادعا می کنم گوسفند سیاه آن خانواده).

جودیت ایوانز ، که در فایننشال تایمز می نویسد ، داستان بزرگی در مورد این شرکت داشت (پشت دیوار پرداخت ، اما در سایت ایرلند تایمز نیز قابل خواندن است).

عنوان آن: “نستله می گوید اکثر سبد غذایی خود ناسالم است.” او داستان خود را بر اساس یک سند داخلی فاش شده بنا کرد.

نستله در یک سند داخلی اذعان کرده است که بیش از 60 درصد از محصولات اصلی غذایی و آشامیدنی خود دارای “تعریف شناخته شده ای از سلامتی” نیستند و “برخی از دسته ها و محصولات ما هر چقدر هم” سالم “نباشند. ما در حال بازسازی هستیم ……. در سبد کلی غذا و نوشیدنی ، 70 درصد از محصولات غذایی نستله نتوانستند این حد را برآورده کنند. [a rating above 3.5 under Australia’s health star rating system]، در ارائه ارائه شد ، همراه با 96 درصد نوشیدنی ها – به استثنای قهوه خالص – و 99 درصد از سبد شیرینی و بستنی نستله.

از آنجا که شیر خشک ، غذای حیوانات خانگی ، قهوه و محصولات علوم بهداشتی در این تجزیه و تحلیل محاسبه نشده است ، داده ها در مورد نیمی از کل درآمد سالانه 84.35 میلیارد یورو (102.6 میلیارد دلار) نستله – نستله در واقع غذای بزرگ است.

من برای این داستان مصاحبه کردم و نقل کردم:

ماریون نستله (بدون ارتباط) ، استاد مهمان علوم تغذیه در دانشگاه کرنل ، [*] گفت که نستله و رقبای آن برای سالم نگه داشتن نمونه کارها در کل تلاش خواهند کرد.

“وظیفه شرکت های مواد غذایی این است که برای سهامداران پول تولید کنند و آن را در اسرع وقت و تا حد ممکن تولید کنند. آنها قصد دارند محصولاتی را به فروش برسانند که برای تعداد زیادی از مردم خریداری شود و تا آنجا که ممکن است توسط مردم خریداری شود و مردم بخواهند آن را خریداری کنند ، و این غذاهای ناخواسته است. “

“نستله یک شرکت بسیار هوشمند است ، حداقل از ملاقات های من با افرادی که در زمینه علم خود فعالیت می کنند [departments] به به به اما آنها یک مشکل واقعی دارند به به سالهاست که دانشمندان تلاش می کنند تا نحوه کاهش نمک و شکر را بدون تغییر طعم و طعم آنها ، و حدس بزنید ، انجام این کار دشوار است. “

[*] وای این باید استاد Emerita در NYU بود. من درخواست تصحیح کردم و فکر کردم که به آن رسیده ام ، اما شاید فقط در Financial Times.

همچنین با مارگاریتا رایچوا در IHS Market Connect (اخبار شیمیایی مواد غذایی سابق ، و همچنین پشت دیوار دیوار) مصاحبه کردم:

ماریون نستله می گوید سیستم های برچسب زدن غذاهای فوق فرآوری شده را محاسبه نمی کنند

در حالی که برنامه های نستله برای بهبود مشخصات تغذیه ای باعث ایجاد امیدواری در متخصصان تغذیه مانند هرکبرگ شده است ، حداقل یک متخصص برجسته دیگر در این مورد تردید دارد. به گفته ماریون نستله ، متخصص تغذیه و استاد برجسته در دانشگاه نیویورک ، تلاش های موفق برای بهبود تغذیه باید فراتر از رسیدن به آستانه تعیین شده از طریق رتبه بندی برچسب ها باشد.

نستله به Nestle گفت: “آنچه در این بحث مورد بحث است این است که آیا تا حدودی گزینه سالم تری انتخاب بهتری است یا حتی انتخاب خوبی است.” IHS Markit در روز دوشنبه (1 ژوئن).

نستله خاطرنشان کرد: در حالی که سیستم های رتبه بندی برچسب ممکن است برخی از مواد مغذی مورد توجه را نشان دهند ، اما مصرف غذاهای فوق فرآوری شده را که با چاقی و بیماری های مزمن ارتباط دارد ، کاهش می دهد.

او می گوید: “NutriScore برای قند و نمک کمتری امتیاز می دهد ، حتی به غذاهایی که هنوز فوق فرآوری شده اند ، و سایر سیستم های برچسب گذاری روی بسته بندی مواد مغذی ، و همه آنها را با برداشتن یک یا دو گرم قابل بازی می کند.”

وی افزود: “درخواست برای کاهش مصرف غذاهای فوق فرآوری شده بسیار ساده تر است ، اما بسیاری از محصولات نستله را حتی با وجود تغییراتی حذف نمی کند.”

غول مواد غذایی سوئیسی پس از انتشار روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز با انتشار اسناد داخلی فاش شده مبنی بر اینکه تقریباً 70 درصد از محصولات اصلی غذایی و نوشیدنی خود ، که نیمی از کل فروش سالانه نستله را تشکیل می دهد ، تایید کرد که استراتژی تغذیه و سلامتی خود را به روز می کند. “تعریف شناخته شده ای از سلامتی” و “برخی از گروه های ما هرگز سالم نخواهند بود” را برآورده نمی کنند…. بیشتر بخوانید

صرفنظر از اینکه شرکتهای بزرگ غذا چه می خواهند سلامتی و تندرستی را ارتقاء دهند ، تنها در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که محصولات آنها همانند غذاهای فست فود فوق العاده فرآوری شده همچنان سودآور باشند. این شرکت این را می داند و گرفتار گفتن آن در ملاء عام شد.

در مورد نیمی دیگر از درآمدهای این شرکت بدون حساب؟ من مراقب غذای حیوانات خانگی هستم. صنایع غذایی حیوانات خانگی گزارش می دهد که نستله یک میلیارد یوان در تولید غذای حیوانات خانگی در چین سرمایه گذاری می کند.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاری


[*]

دیدگاهتان را بنویسید