نفتالی بنت کابینه جایگزین با نتانیاهو را بررسی می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمنابع صهیونیستی گفتند نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل در حال بررسی تشکیل دولت جایگزین با رهبر سابق مخالفان و نخست وزیر سابق بنیامین نتانیاهو برای جلوگیری از سقوط کابینه خود است.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی جدید رژیم صهیونیستی در شبکه ۱۲ نشان می دهد که اکثر صهیونیست ها معتقدند کابینه نفتال بنت تا ۶ ماه آینده سقوط خواهد کرد.

با این حال، با استعفا و استعفای دومین عضو ائتلاف کابینه ناتالالی بنت، نخست وزیر تل آویو یک قدم به سقوط هواپیما نزدیک شد.

«ام. کی. نن اورباخ، یکی از اعضای کابینه بنت، خروج خود از کابینه بنت را اعلام کرد و گفت که دیگر عضوی از ائتلاف دولتی بنت نیست.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون کنست، گفت که کابینه نفتالی بنت، نخست وزیر، در آستانه مرگ و دریافت تنفس مصنوعی است.

«ام. کی. نیر اورباخ که دوشنبه شب استعفای خود را از کابینه اعلام کرد، همچنان به عنوان یکی از معتمدین نزدیک نفتال بنت و دستیار ارشد او شناخته می‌شود و در جلسه پرتنش روز دوشنبه در دفتر نخست‌وزیری به نفتال بنت گفت که او نیست. او دیگر بخشی از ائتلاف نیست.

گفته می شود اورباخ با عصبانیت جلسه کابینه تل آویو را ترک کرد و سپس به جای کنست به خانه رفت. وی سپس در بیانیه ای از دولت انتقاد کرد و گفت که دولت به این نتیجه رسیده است که “ائتلاف با رهبری فعلی نمی تواند دوام بیاورد”.

با این حال، اورباخ گفته است که مخالف انتخاب مجدد است و به انحلال کنست در هفته آینده رای نخواهد داد. او گفت که در حال تلاش برای کمک به تشکیل یک دولت دست راستی جدید در کنست فعلی است.

در همان زمان، بنت از نفتالی اعلام کرد که برای حل مشکلات ائتلاف دو هفته فرصت داریم و اگر این کار نتیجه ندهد، نمی‌توانیم به کار خود ادامه دهیم.