نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از شورای امنیت خارج شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس «واسیلی نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل در حالی جلسه را ترک کرد که رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، در شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین سخنرانی کرد.

نمایندگی دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحدواسیلی نبنزیا»بدون جزئیات بیشتر.

رئیس شورای اروپا اقدامات ارتش روسیه در اوکراین را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست برای تعلیق عملیات نظامی روسیه در اوکراین اقدام کند.

قبل از سخنرانی رئیس شورای اروپا «واسیلی نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا متقاعد شده است یف این برای تسلیحات دوربرد علیه خاک روسیه قانع کننده نیست.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل افزود: روسیه حق دارد مراکز تصمیم گیری را هدف قرار دهد. گیر استفاده از سلاح های دوربرد توسط کی یف برای خودت رزرو میکنه

«واسیلی نبنزیااو در پاسخ به اظهارات قبلی جو اظهاراتی را بیان کرد بایدن رسانه ها گفته بودند که واشنگتن سامانه های موشکی با چنین قابلیتی را هدف قرار داده است گیر در خاک روسیه اهداف داشته باشید، به اوکراین ندهید. اما از سوی دیگر، اسپانیا برای گسترش حمایت نظامی خود از اوکراین، محموله‌هایی متشکل از موشک‌های ضدهوایی و تانک‌های جنگی را حمل کرد. پلنگ کی در اختیار شماست یف قرار می دهد.

بریتانیا نیز در روزهای اخیر اعلام کرده است که قصد دارد به کی کمک کند یف چندین سامانه موشکی به سمت توپخانه روسیه در شرق اوکراین هدف قرار گرفتندام ۲۷۰ اینچ (M270) به اوکراین ارسال خواهد شد، جایی که این موشک ها قادر خواهند بود اهدافی را تا فاصله ۸۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

در این زمینه، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، اقدام لندن در ارسال موشک به آن را توجیه می کند یف وی گفت: با تغییر تاکتیک های روسیه، حمایت ما از اوکراین نیز تغییر خواهد کرد.

روسیه بارها از ارسال تسلیحات غربی به اوکراین انتقاد کرده و آن را تحریکی برای درگیری خوانده است.

دستاوردهای مسکو در عملیات نظامی در اوکراین و به ویژه در شرق این کشور، غربی ها را به ارسال تسلیحات پیشرفته ترغیب کرده است تا سعی در ناراحتی مسکو نداشته باشند.