نوشیدن آب هویج فواید متعددی برای سلامتی دارد

نوشیدن آب هویج فواید زیادی دارد. هویج سبزیجات به شدت مملو از مواد مغذی ضروری برای بدن است. برای محافظت از قلب، تقویت چشم ها و کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مزمن شناخته شده است. یک لیوان آب هویج حاوی پتاسیم، فیبر غذایی، تیامین، ویتامین C، K، B6 و A است.

چرا این سبزی برای حفظ سلامت چشم بسیار شناخته شده است؟ به این دلیل است که وقتی کاروتن از طریق کبد عبور می کند، به ویتامین A تبدیل می شود. کمبود این ویتامین می تواند باعث ضعف بینایی شود. نوشیدن این آب می تواند به بازیابی بینایی کمک کند. ویتامین A از طریق شبکیه به چشم ها می رسد و به شما کمک می کند در شب ببینید. هویج همچنین حاوی آنتی اکسیدانی است که می تواند از چشم در برابر ابتلا به آب مروارید محافظت کند یا از تحلیل رفتن آن جلوگیری کند.

مطالعات نشان داده است افرادی که به طور منظم این آبمیوه را می نوشند کمتر دچار بیماری های مزمن می شوند و میزان مرگ و میر کمتری دارند. همچنین یک واقعیت خیره کننده نشان داده شده است که نوشیدن روزانه آب هویج ۶۰ درصد شانس ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد. در درمان سرطان، بسیاری هویج و آب آن را از نزدیک بررسی کرده و در نظر گرفته اند. موسسه ملی سرطان مطالعه ای در مورد سرطان ریه انجام داد و نتیجه این بود که احتمال ابتلا به سرطان ریه برای افرادی که کاروتن کافی مصرف نمی کنند بیشتر است. حتی دکتری وجود دارد که برای درمان سرطان از طریق دادن دوزهای زیاد آب هویج مشهور بود. در بیشتر موارد سلامتی خود را احیا کردند و عمر طولانی تری داشتند. آب هویج همچنین یک درمان موثر برای اعتیاد به قند است. از آنجایی که طعم شیرینی در آن وجود دارد، هوس آنها برای خوردن شکر برطرف می شود. و حتی به تنظیم قند خون فرد کمک می کند.

از آنجایی که هویج سبزیجات ریشه ای است که خاک عمیقی دارد، طیف گسترده ای از مواد معدنی را جذب می کند. همچنین سرشار از ویتامین B و فولات است. بنابراین، تامین کننده خوبی از اسید فولیک طبیعی است. حتی می تواند یک رژیم زیبایی و یک ضد آفتاب طبیعی باشد زیرا دارای عناصری است که می تواند به پوست کمک کند از برنزه شدن جلوگیری کند و به درمان آسیب های ناشی از آفتاب کمک می کند. فهرست مواد مغذی ضروری که می توان از هویج دریافت کرد می تواند ادامه یابد. با این حال، اگر از طریق فرآیند آبمیوه گیری خالص ساخته شود، نمی تواند با ظرفیت خود برای بازسازی به طور خاص هماهنگ باشد.

نمی توان انکار کرد که هم افزایی مواد معدنی، آنزیم ها، ویتامین ها و فلوونوئیدها یک درمان جادویی برای مشکلات مختلف سلامتی فراهم می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر