نوع ۲ – سبزی های برگ دار برای دیابتی ها در برنامه غذایی سالم گنجانده شود

به عنوان بخشی از یک برنامه غذایی سالم برای بیماران دیابتی، سالادها احتمالا ظاهر می شوند. سالادها نه تنها کالری نسبتاً کمی دارند، به شرطی که افزودنی های مناسب را انتخاب کنید، بلکه منبعی غنی از ویتامین ها و مواد مغذی هستند – مناسب برای دیابتی های نوع ۲ که به دنبال کاهش چربی بدن، بهبود سلامت، ساخت توده عضلانی بدون چربی و کاهش خون هستند. سطوح قند .

با این حال، همه سبزیجات سبز برگ یکسان ایجاد نمی شوند. اگر می خواهید نتایج بهینه را ببینید، باید مطمئن شوید که مغذی ترین سویه ها را انتخاب کنید.

بیایید نگاهی دقیق تر به رایج ترین سبزیجات برگدار و مواد مغذی موجود در آنها بیندازیم…

۱. اسفناج. اسفناج یک سبزی برگ دار است که مدتی است به دلیل فواید قوی برای سلامتی شناخته شده است. سرشار از …

  • ویتامین A،

  • ویتامین K و

  • همچنین دارای بالاترین میزان آهن در بین سبزیجات برگدار است.

اگر از افرادی هستید که زیاد گوشت قرمز نمی خورید، اسفناج باید بهترین انتخاب شما باشد.

اسفناج همچنین کالری نسبتاً کمی دارد و ۱۴ کالری در هر وعده ۲ فنجان دارد، بنابراین در برنامه غذایی سالم شما اختلال ایجاد نمی کند.

۲. کلم پیچ. کلم پیچ گزینه سبز عالی بعدی است که باید در نظر بگیرید. به لطف تمام ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آن، اغلب به عنوان یک نیروگاه تغذیه نامیده می شود. بالاست در …

  • ویتامین A، C، و همچنین K و

  • همچنین دوز خوبی از کلسیم را فراهم می کند.

برای کسانی که زیاد لبنیات نمی خورند، کلم پیچ یک راه حل عالی است. کلم پیچ نیز سبزی است که می توان آن را به صورت خام یا پخته خورد و به سیب زمینی سرخ کرده یا غذاهای پخته اضافه کرد. این باعث می شود آن را بسیار متنوع کند، بنابراین دلیلی وجود ندارد که آن را در برنامه غذایی خود قرار ندهید.

۳. کلم برگی. کلم پیچ نیز که اغلب نادیده گرفته می شود، سزاوار جایگاهی در برنامه غذایی شماست. اینها مواد مغذی بسیار مشابهی با کلم پیچ دارند، بنابراین به راحتی می توان آنها را با یکدیگر تعویض کرد.

بسیاری از مردم به دلیل شکل ورقه‌ای پهن از آن‌ها به‌عنوان بسته‌بندی غذا به‌جای تورتیلا با کربوهیدرات بالاتر استفاده می‌کنند.

۴. چغندر سوئیس. در نهایت، چغندر سوئیس برگ سبز دیگری است که نباید نادیده گرفت. طعمی شبیه چغندر دارد و بافتی عالی دارد که با هر نوع غذای سرخ شده عالی می شود. همچنین دوز سالمی از ویتامین های A و C را برای شما فراهم می کند.

بنابراین دفعه بعد که یک سالاد سالم تهیه می کنید، حواستان به سبزی های برگ دار باشد. هر از گاهی آن را مخلوط کنید تا از تمام این فواید مهم سلامتی بهره مند شوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر