نکات دویدن – کلم بروکلی یک غذای معجزه آسا برای دوندگان است

دوندگان همیشه به دنبال غذاهایی هستند که به عملکرد آنها کمک کند و برای آنها مفید باشد. کلم بروکلی یکی از این غذاهاست. خوردن این سبزیجات سبز و زیبا برای دوندگان خوب است – و نه تنها به دویدن شما کمک می کند، بلکه در کل برای شما نیز مفید است. در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه خوردن کلم بروکلی برای شما مفید است.

بروکلی یک کربوهیدرات پیچیده است که برای دوندگان عالی است. کربوهیدرات ها برای دویدن به شما انرژی می دهند. یکی دیگر از فواید کلم بروکلی برای دوندگان این است که سرشار از پتاسیم است. پتاسیم به شما در ریکاوری عضلات و رشد عضلات کمک می کند. یک مزیت دیگر: پتاسیم به شما کمک می کند تا سیستم عصبی را به طور کلی سالم نگه دارید.

دوندگان باید بروکلی بخورند زیرا حاوی کلسیم و ویتامین K است. این دو ماده مغذی به سلامت استخوان های شما کمک می کنند. این به نوبه خود به جلوگیری از پوکی استخوان با افزایش سن کمک می کند.

علاوه بر این، بروکلی فیبر لازمی را که دوندگان (و همه افراد دیگر) در رژیم غذایی خود به آن نیاز دارند، فراهم می کند. ویتامین C نیز یک ماده مغذی است که در این غذای معجزه آسا یافت می شود. و دوندگان هنگام تمرین در معرض نور خورشید قرار می گیرند. بروکلی حاوی ماده ای است که آسیب های پوستی را ترمیم می کند.

خوردن این سبزی کوچک شگفت انگیز شما را از بسیاری جهات دیگر سالم نگه می دارد. همچنین نشان داده شده است که ترکیبات موجود در بروکلی به فشار خون، سلامت چشم، پیشگیری از سرطان و سیستم ایمنی کلی شما کمک می کند. یک متخصص تغذیه همچنین گفته است که کلم بروکلی یکی از بهترین غذاهایی است که می توانید بخورید.

یک چیز عالی این است که کلم بروکلی یکی از آن چیزهایی است که می توانید بخورید که سیرتان می کند – و به شما می چسبد تا دوباره گرسنه نمانید. گنجاندن آن در رژیم غذایی شما آسان است. می توانید آن را خام به عنوان میان وعده همراه با سس کم کالری مصرف کنید. آن را به غذای ماکارونی مورد علاقه خود اضافه کنید یا آن را به عنوان یک غذای جانبی سالم به غذای اصلی خود اضافه کنید.

شما باید سالم بمانید و خوب غذا بخورید تا این دویدن ها ادامه داشته باشند – و احساس قوی کنید. امیدوارم موافق باشید که خوردن کلم بروکلی یکی از کارهای خوبی است که می توانید برای خود و برای دویدن خود انجام دهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر