نیروهای مسلح یمن قاطعانه از مقاومت فلسطین حمایت می کنند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از جنبش انصارالله، نیروهای مسلح یمن نیز از مبارزات جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین علیه رژیم کودک کش صهیونیستی حمایت کردند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد: تمامی نیروهای نظامی یمن، کل ارتش و کمیته های مردمی آماده و مایل هستند در صورت نیاز از برادران فلسطینی خود حمایت کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «المسیره»، سریع تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن آماده حمایت از مردم فلسطین در صورت لزوم برای هر فرمان رهبری هستند. ما یک ملت و یک ملت هستیم و هرگونه حمله به فلسطین حمله به یمن و کل مقاومت است.

پیشتر ضیف الله الشامی، سخنگوی دولت نجات ملی یمن، هجوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ترور «تیسیر الجبار» فرمانده سپاه قدس را به شدت محکوم کرده بود. شاخه ای از جنبش جهاد اسلامی فلسطین و موضع استوار یمن در حمایت از مردم و مقاومت فلسطین، بر قهرمانی آن تا آزادی سرزمین فلسطین اشغالی تاکید کرد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را با نام «عملیات طلوع» علیه نوار غزه آغاز کردند که در آن یکی از فرماندهان ارشد شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین «سرایا القدس» شرکت داشت. جنبش و نه نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله کشته شدند. صالح به شهادت رسید.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. در همین رابطه سرایا القدس گزارش داد که مبارزان فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

وزارت بهداشت نوار غزه بامداد یکشنبه از کشته شدن ۲۴ فلسطینی از جمله ۶ کودک و زخمی شدن ۲۱۵ نفر از آغاز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در نوار غزه خبر داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید