هر روز چقدر سرکه؟


مصرف سرکه همراه با غذا ، افزایش قند خون ، انسولین و تری گلیسیرید را کاهش می دهد و به نظر می رسد در افرادی که به انسولین مقاوم هستند و در راه ابتلا به دیابت نوع 2 هستند ، به خوبی عمل کند. جای تعجب نیست که مصرف سرکه همراه با وعده غذایی قبل از اختراع داروهای دیابت به عنوان دارویی عادی برای درمان دیابت استفاده می شد.

بسیاری از فرهنگ ها با مخلوط کردن سرکه با غذاهای دارای قند بالا از این واقعیت استفاده کرده اند. به عنوان مثال ، در ژاپن ، آنها از سرکه در برنج برای تهیه سوشی استفاده می کنند و در مدیترانه نان را در سرکه بالزامیک فرو می کنند. در سراسر اروپا ، انواع نان های خمیر ترش می توانند قند خون و جهش انسولین را کاهش دهند. با افزودن سرکه به سیب زمینی سفید آب پز و سپس خنک کردن آن برای تهیه سالاد سیب زمینی ، می توانید همان تأثیر را به دست آورید.

افزودن سرکه به نان سفید نه تنها باعث کاهش قند خون و پاسخ انسولین نمی شود بلکه باعث افزایش سیری یا احساس سیری بعد از غذا می شود. همانطور که در فیلم من مشاهده می کنید دوز مناسب سرکه ، یک مطالعه نشان داد که اگر سه تکه نان سفید بخورید ، ممکن است کمی سیر شوید ، اما در کمتر از دو ساعت ، گرسنه تر از زمانی هستید که شروع به خوردن کردید. اگر همان مقدار نان را با مقداری سرکه بخورید ، احساس سیری دو برابر می کنید و حتی دو ساعت بعد ، همچنان به همان اندازه احساس سیری می کنید که انگار سه تکه نان را به طور ساده خورده اید. اما این افزایش قابل توجه و طولانی شدن سیری نزدیک به دو قاشق غذاخوری سرکه را در بر گرفت. این مقدار زیادی سرکه است. حداقل مبلغ چقدر است؟

به نظر می رسد حتی دو قاشق چای خوری سرکه با یک وعده غذایی می تواند به طور قابل توجهی قند خون یک غذای تصفیه شده کربوهیدرات ، یک نان و آب میوه را کاهش دهد. به راحتی می توانید دو قاشق چای خوری وینایگرت را به یک سالاد کوچک یا دو قاشق چای خوری سرکه به مقداری چای با لیمو اضافه کنید. یا حتی بهتر است شیرینی را با آب پاره کنید و به جای آن کمی جو دوسر با انواع توت ها میل کنید.

اگر ماه ها هر روز سرکه مصرف کنید ، چطور؟ محققان دانشگاه ایالتی آریزونا پیش دیابتی ها را تصادفی کردند تا روزانه یا یک بطری نوشیدنی سرکه سیب-نصف بطری در وعده ناهار و نصف باقی مانده در شام-یا قرص سرکه سیب ، که تقریباً به عنوان کنترل دارونما: در حالی که نوشیدنی بطری شده حاوی دو قاشق غذاخوری سرکه بود ، این دو قرص فقط حاوی یک سوم قاشق چایخوری بود. بنابراین در واقع ، این مطالعه حدود 40 قاشق سرکه در هفته را با 2 قاشق سرکه به مدت 12 هفته مقایسه کرد.

چی شد؟ در نوشیدنی سرکه ، قند خون ناشتا در عرض یک هفته 16 واحد کاهش یافت. افت 16 امتیازی چقدر مهم است؟ خوب این تغییر رژیم غذایی ساده یک قاشق غذاخوری سرکه دو بار در روز بهتر از داروهای اصلی مانند Glucophage و Avandia عمل کرد. “این اثر سرکه به ویژه در مقایسه هزینه ، دسترسی و سمیت” مربوط به داروهای دارویی قابل توجه است. بنابراین سرکه ایمن تر ، ارزان تر و مثرتر است. این می تواند توضیح دهد که چرا از زمان های قدیم استفاده دارویی داشته است. جالب اینجاست که به نظر می رسد حتی مقدار کمی سرکه به شکل قرص کمی کمک می کند. این حیرت آور است. و نه: این مطالعه توسط یک شرکت سرکه تأمین نشده است.

در مورد استفاده طولانی مدت از سرکه در مبتلایان به دیابت کامل چطور؟ برای بررسی این موضوع ، محققان افراد را در یکی از سه گروه تصادفی قرار دادند. یک گروه دو قاشق غذاخوری سرکه دو بار در روز ، همراه با ناهار و شام مصرف کردند. گروهی دیگر دو ترشی شوید در روز می خوردند که هر کدام حاوی حدود نیم قاشق غذاخوری سرکه بودند. گروه سوم یک قرص سرکه دو بار در روز ، هر کدام تنها یک شانزدهم قاشق چایخوری سرکه مصرف کردند. من تعجب نکردم که دوز کمی که در قرص وجود دارد ، کار نمی کند ، اما ترشی ها نیز کار نمی کنند. شاید یک قاشق غذاخوری در روز برای بیماران دیابتی کافی نباشد؟ صرف نظر از این ، سرکه کار کرد. این امر بسیار چشمگیر بود زیرا بیماران دیابتی عمدتا تحت کنترل دارویی بودند و همچنان از سرکه مزایای بیشتری می دیدند.


حتماً فیلم های دیگر من را در مورد فواید سرکه بررسی کنید:

به نظر می رسد این اثر سرکه کمی بیش از حد خوب باشد. باید معایبی هم داشته باشد ، درست است؟ هشدارها را پوشش می دهم مکانیسم های سرکه و عوارض جانبیبه

چند ماده غذایی دیگر نیز وجود دارد که سطح قند خون را بهبود می بخشد:

البته بهترین روش ، رژیم غذایی مملو از غذاهای سالم است:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید