هزینه خرید ۱۰۰ دلاری ارز اربعین


تمامی زائران اربعین می توانند از امروز ۱۰۰ دلار خرید کنند. بررسی ها نشان می دهد که برای آن مقدار دلار، حدود …

خرید خرید 100 دیلار ارز الربعینخرید خرید 100 دیلار ارز الربعین

تمامی زائران اربعین می توانند از امروز ۱۰۰ دلار خرید کنند. تحقیقات نشان می دهد که برای آن مبلغ دلاری باید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بپردازند.

صرافی های مجاز بانک مرکزی و ملی، سپه، ملت، تجارت و صادرات موظفند از امروز مبادلات ارزی در بخش ارز زائران اربعین را با نرخ توافقی ۱۰۰ دلار برای هر زائر آغاز کنند.

در این زمینه زائران اربعین برای دریافت این میزان ارز باید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنند چرا که در حال حاضر دلار توافقی در کانال ۲۸ هزار تومان است.

دلار توافقی در زمان نگارش این گزارش بین ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان در نوسان بوده و در این بازه قیمتی معامله می شود.

البته در صورت تمایل هر زائری به خرید دینار، صرافی ها و بانک های عامل می توانند به جای ۱۰۰ دلار، ۱۵۰ هزار دینار عراقی را با نرخ توافقی به متقاضیان بپردازند.

از سوی دیگر علاوه بر ارز اربعین، ارز مسافرتی نیز قابل تهیه است که متقاضیان ارز مسافرتی می توانند آن را در بورس و از طریق بازار توافقی با نرخ توافقی ۳۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها خریداری کنند. یورو یا ۲۰۰۰ یورو در مورد مسائل دیگر اقدام کنید.

این در حالی است که بررسی وضعیت توزیع ارز اربعین در سال های گذشته نشان می دهد که در سال ۲۰۱۸، زائرین اربعین می توانستند حداکثر ۱۰۰ یورو یا معادل آن را به سایر ارزها به نرخ بازار ثانویه، ارز صرافی های مجاز و ایالت منتخب مبادله کنند. بانک ها، ملت، تجارت، سپه، صادرات و خرید پارسی. البته امسال زائران می‌توانند در صورت نیاز قبل از خروج از عراق، در شهر خود ارز خریداری کنند.

زائران در سال ۱۳۹۶ نیز می‌توانند ۱۰۰ هزار دینار عراقی را از طریق بانک مرکزی ایران به نرخ هر دینار ۹۶ ریال خریداری کرده و معادل ریالی و دینار آن را در نقاط تعیین‌شده در نجف، کربلا، کاظمین و شهرستان‌ها بپردازند. همچنین سه نقطه مرزی در مقابل مرزهای مهران، چزابا و شلمچه (داخل عراق). البته پذیرش ارز اربعین در خارج از ایران امسال زائران را با مشکل مواجه کرد و باعث ازدحام در مناطق مرزی ایران و عراق در پذیرش ارز زائران اربعین شد که همین موضوع دلیل عدم همکاری بانک مرکزی عراق بود. در سال ۲۰۱۶ صدور مجوز افتتاح باجه در بیشتر موارد پرداخت ارزی برای زائران در عراق اعلام می شد.

برای زائران اربعین سال ۱۳۹۵ نیز شرایط دریافت ارز به گونه ای بود که زائران شرکت کننده در اجتماع اربعین حسینی به صورت هوایی و زمینی می توانستند با گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران و بلیت ترانزیتی حداکثر ۲۰۰ دلار آمریکا دریافت کنند. بانک های دولتی ایران، ملت و سامان. ارز مسافرتی را بر اساس نرخ ارز تهیه کنید.