وام اشتغال سربازان ۱۵۰ میلیون تومان بود


فرمانده قرارگاه آموزشی ستاد کل ارتش وام کار سربازان را ۱۵۰ میلیون افزایش داد…

वाम अध्युण्य सुद्वारा 150 मिलियों टॾममवाम अध्युण्य सुद्वारा 150 मिलियों टॾमम

فرمانده قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش وام کار سربازان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: رئیس جمهور سند ملی آموزش و اشتغال سربازان را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد جواد زاده کمند در خصوص مهارت آموزی و لزوم همکاری سایر نهادها با ستاد کل نیروهای مسلح در اجرای این موضوع اظهار داشت: مهارت آموزی سربازان موضوعی نیست که فقط به نیروهای مسلح و نیروهای مسلح می توانند به تنهایی از عهده آن برآیند.

فرمانده قرارگاه آموزشی ستاد کل ارتش با اشاره به اینکه در این سند سهم هر یگان در حمایت از مهارت آموزی و به کارگیری نیروهای فعال مشخص شده است، گفت: : انتظار داریم تمامی واحدها با ایفای نقش مطرح شده در این سند، به گونه ای عمل کنند که اهداف ما در موضوع آموزش مهارتی به طور کامل محقق شود.

رئیس جمهور سند ملی آموزش و اشتغال مهارتی کارگران را تصویب کرد
وی افزود: در این راستا سند ملی مهارت آموزی و استخدام پرسنل حراست تهیه و به تصویب رئیس جمهور رسید و به تمامی نهادها ابلاغ شد تا آنچه در این سند دیده می شود با همکاری همه نهادها اجرایی شود. . .

به گفته وی، کمیته ویژه ای برای اجرای سند ملی مهارت آموزی و اشتغال تشکیل شده و تاکنون پنج جلسه تشکیل و وظایف هر بخش به طور دقیق مشخص شده است.

سردار زاده کمند با اشاره به وام اشتغال سربازان گفت: سال گذشته دو هزار میلیارد تومان وام به سربازان تصویب شد که البته بخشی از این تسهیلات قرض الحسنه بود و دو هزار نفر از این فرصت بهره مند شدند.

وی گفت: اما برای راه اندازی این تاسیسات نیاز به کار و ریل بود اما کارها به موقع انجام نشد و از برنامه عقب افتادیم.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل ارتش تصریح کرد: امسال تلاش می کنیم تمام فرصت هایی که در اختیار سربازان قرار می گیرد در قالب وام قرض الحسنه باشد البته افرادی که دوره های مهارتی را گذرانده اند و آنها سرویس تمام شده است می توانید از این وام برای کار استفاده کنید

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که آیا تعداد وام سربازان با هدف ایجاد اشتغال تغییر کرده است، گفت: سال گذشته مبلغ وام به هر سرباز ۱۰۰ میلیون تومان بود اما امسال به ۱۵۰ میلیون افزایش یافته است. تومان.

زاده کمند خاطرنشان کرد: امسال ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام سربازان در نظر گرفته شده که پیش بینی می شود به طور کامل محقق شود.