وزرای خارجه آمریکا و عمان درباره ایران گفتگو کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر سایت اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا “ند پرایس، آنتونی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بلینکنوزیر امور خارجه با همتای عمان خود در مورد چند موضوع از جمله مذاکرات هسته ای ایران گفتگو کرد.

قیمت او گفت: آنتونی آره بلینکن وزیر امور خارجه روز پنجشنبه با سید بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان صحبت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره گفتگو بلینکن با یک همکار از عمان اش وی افزود: وزیر امور خارجه از تلاش وزیر امور خارجه عمان برای تقویت و تمدید آتش بس در یمن تشکر کرد و طرفین در مورد امکان همکاری بیشتر با ایران و منطقه گفتگو کردند. وزیر امور خارجه در پایان سخنان خود منتظر استقبال همتای عمان خود در واشنگتن بود.

در سال های اخیر، مقامات و دولت عمان نقش میانجی ایفا کرده اند افتادن در برخی موارد بر سر روابط ایران با غرب و آمریکا بازی کرده بود، اما هفته گذشته «بدر البوسعیدیوزیر امور خارجه عمان در جریان مذاکرات، مذاکرات محرمانه بین سلطان نشین عمان، ایران و آمریکا را تایید نکرد. البوسعدی وی گفت: رسیدن به یک توافق جدید به نفع خاورمیانه و جهان است. وی ادامه داد که آمریکا ترکیب نیروهای خود در خاورمیانه را تغییر خواهد داد، اما منطقه را ترک نخواهد کرد.

از سوی دیگر روابط تجاری و تجاری بین عمان و ایران روبه عبدالله سهرابی، دستیار وزیر امور خارجه گفت: سال گذشته ۷۱۶ میلیون تن کالا به عمان صادر کردیم که به ارزش ۲ میلیون و ۲۸۳ هزار تن کالا و ۶۱۹ میلیون دلار واردات داشتیم.