وزیر امور خارجه سوریه وارد الجزایر شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه دوشنبه از ورود فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه به الجزایر خبر داد.

بر اساس این گزارش، فیصل المقداد برای شرکت در جشن های شصتمین سالگرد استقلال الجزایر وارد فرودگاه حوری بومدین پایتخت الجزایر شد و مورد استقبال رامتان لمامره وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

سنان افزود: وزیر امور خارجه الجزایر از شرکت سوریه و فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور در جشن سالگرد استقلال این کشور استقبال کرد.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه این مناسبت را به دولت و رهبران الجزایر تبریک گفت.

این خبر در حالی منتشر می شود که در ماه های اخیر موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در نشست های مشترک عربی مطرح شده است. الجزایر به عنوان میزبان بازی آتی لیگ عرب همواره از لغو تعلیق عضویت سوریه در این لیگ استقبال کرده است.

رامتان لامامار، وزیر امور خارجه الجزایر اخیراً موضع کشورش در حمایت از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را تکرار کرد.

وی در سخنرانی در نشست وزرای خارجه کشورهای عربی در بیروت تاکید کرد: الجزایر تمام تلاش خود را برای تقویت اراده مشترک اعراب برای غلبه بر چالش های جمعی به کار خواهد گرفت.

لمامره گفت: سوریه یکی از اعضای موسس اتحادیه عرب است و الجزایر مشکلی برای بازگرداندن جایگاه سوریه در اتحادیه عرب ندارد.

اتحادیه عرب عضویت سوریه را از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ به حالت تعلیق درآورده است. اما پس از پیروزی دمشق بر تروریست ها، کشورهای عربی یکی پس از دیگری در حال عادی سازی روابط با سوریه هستند. امارات روابط خود با روسیه را عادی کرده است و وزیر خارجه این کشور اخیرا به دمشق سفر کرده است.