وهابیت در تبریز – مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن محمدزاده در تشریح اهمیت توجه به اعتقادات و مواضع فکری گفت: خداوند متعال انسان را به گونه ای آفریده که دارای روح، جسم، فکر و رفتار و اهمیت آن است. فکر کن، کافی است انسان چنین رفتار کند.

وی افزود: در طول تاریخ والدین بسیاری از جمله امام حسین (ع)ع) به خاطر همین اندیشه، قیام و حتی جان خود را فدا کردند، بنابراین در اهمیت ایمان و نقش دین در زندگی انسان تردیدی نیست.

استاد حوزه علمیه تبریز با تایید شیعه و اهل بیت با عشقع) وی با بیان اینکه مفتخریم، گفت: دشمن در جبهه جنگ نرم تلاش می کند شبهه افکنی را در فضای مجازی و واقعی ایجاد کند تا بر باورهای مردم تأثیر بگذارد، زیرا می داند که وقتی افکار نوسان می کند، رفتار مردم نیز تغییر می کند.

وی با اشاره به ضرورت جهاد علما و تبیین نخبگان گفت: به عنوان مثال فیلم «عنکبوت مقدس» صرفا برای تأثیرگذاری و تحریف ذهن مخاطب ساخته شده و به دنبال ترویج این فرهنگ است.

حجت الاسلام محمدزاده با اشاره به فعالیت های خزنده جریان وهابی در تبریز، یادآور شد: اخیرا در شهر تبریز و بیان خودروها.حسبی خدا وفراموش نکن یاد خدا زیاد شده، عباراتی که برای اهل مطالعه مبانی وهابیت روشن است، وهابیت همین کار را می کند.

وی با بیان اینکه شعار به تدریج در حال تغییر فرهنگ است، گفت: هدف وهابیت از گسترش این شعارها حذف اهل بیت(ع) است.ع) و توسل به ائمه اطهار(ع)ع) چون اساساً به خدا اهمیتی نمی دهند و به دنبال مهدی هستند.عجیا حسین (ع) آره یاعلی (ع) بر شیعیان و مطابق با شعارهای قدیمی آنها مانند خدا و الله یگانه نفوذ کنید.حسبی خدا وفراموش نکن «ذکرالله» فرهنگی است.

این مدرس حوزه، منکران را به توسل به ائمه اطهار دعوت کرد.ع) وی خطاب به مناظره گفت: از همین تریبون افرادی را که در هر سمتی هستند و توسل را مشرک می دانند دعوت می کنم تا بتوانیم در گفت وگوی علمی به نقد مبانی عقیدتی تشیع و وهابیت بپردازیم.

وی با اشاره به جریان وهابی شعارهایی مانند «حسبی الله تعالی می فرماید: وقتی با کسانی که در ماشینشان این شعارها را می دادند صحبت کردم، یا معنی آن را نمی دانستند یا می گفتند خودشان آن را نمی خوانند، بنابراین اولین مخاطب ما شیعیان تبریز هستند، یکی از اهداف که قرار است از این شعارها استفاده شود.آگاه باشید.

حجت الاسلام محمدزاده با تاکید بر اینکه باید بدانیم این مشکلات اتفاقی نیست و فرهنگ ما را در طول سال ها تغییر می دهد، گفت: اگر سازندگان این شعارها به حرف هایشان ایمان داشته باشند از آنها دعوت می کنیم پشت میز بحث کنیم تا در کنار هم باشیم. این شعارها را علمی مطرح کنید و برای پاسخ گوش کنید.

وی با اشاره به لزوم تدوین برنامه ای برای مقابله با این شعارها گفت: در پس زمینه این جریانات وهابی شعار «علیع) وسیلت را در ایام غدیر جهانی می کنیم.

استاد حوزه علمیه تبریز با بیان اینکه مبنای نظری این شعار زیارت چهارم امیرالمومنینی است.ع) آیا این امام سجاد استع) حضرت در جوار حرم امیر (ع) و در آن امیرالمومنین(ع) است.ع) وی در معرفی منابع خود یادآور شد: اصول دیگر این شعار آیه ۳۵ سوره مائده و حتی شعری از امام شافعی از علمای اهل سنت است که می فرماید: پیامبر از طریق توهم الیه ویسلتی “.

گفت ما با وهابیت مشکل داریم نه سنی، گفت: اهل سنت در عاشورا و اربعین. تشریفات شرکت می کنند و متوسل می شوند اما وهابیت مسئله توسل را شرک و بهانه می داند. جوی می گویند پس چرا اصحاب برنگشتند؟

حجت الاسلام محمدزاده ادامه داد: کتاب نفی فرجام را مطرح می کند نویسنده فرزند پسر ابی مانند بخاری واقعی از منابع اهل سنت، ادعا شده است که بلال بن هریس قبر پیامبر(ص)ص) شکایت می کند و خلیفه ای دیگر در قحطی به عموی پیامبر رجوع می کند.

وی استدلال کرد: منطق روی آوردن به سوره یوسف آیه ۹۷ زمانی که فرزندان حضرت یعقوبی (ص)ع) رو به پدرشان می کنند و می گویند: «یا پدر ما طلب بخشش لَنا من کنّا خاطیین“می تواند دیده شود.

حجت‌الاسلام محمدزاده با بیان اینکه عقیده توسل موجه و منطبق بر ادله بوده است، گفت: توسل هم در بین اهل سنت و هم در شیعه وجود دارد، اما وهابیت به دنبال ریشه‌کنی اهل بیت است.ع) آنها از جامعه هستند، بنابراین از اصحاب رسانه و نویسندگان اصول گرایش به اهل بیت(ع) را جویا می شویم.ع) جامعه را منطقی توضیح دهید.