ویتامین ها، تفاوت بین ویتامین های درجه دارویی و ویتامین های معمولی

ویتامین ها برای زندگی و سلامت انسان ضروری هستند. آنها به مقدار کمی مورد نیاز هستند و به استثنای ویتامین B12، نمی توانند در بدن شما ساخته شوند. این ترکیبات آلی باید از رژیم غذایی به دست آیند و اگر کمبود ویتامین خاصی دارید، از بیماری مخصوص آن ویتامین رنج می برید. این یک واقعیت است که شما ویتامین کافی دریافت نمی کنید. اگرچه ما آمریکایی‌ها عمر طولانی‌تری داریم، کیفیت زندگی ما چیزی را برای ما باقی می‌گذارد.

سیزده ویتامین مختلف به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

· ویتامین های محلول در آب – به راحتی در آب حل می شوند. آنها ویتامین C و هشت نوع ویتامین B، B-1، B-2، B-3، B-5، B-6، B-7، B-9 و B-12 هستند.

· ویتامین های محلول در چربی – آنها با کمک لیپیدها از طریق دستگاه روده جذب می شوند. این ویتامین ها ویتامین های A، D، E و K هستند.

منظور از واژه ویتامین شامل مواد مغذی ضروری مانند مواد معدنی رژیمی، اسیدهای چرب ضروری یا اسیدهای آمینه ضروری نیست. همچنین به معنای مصرف سایر مواد مغذی نیست که فقط سلامتی را ارتقا می دهند و ممکن است ضروری نباشند.

درجات مختلف ویتامین ها

مکمل های ویتامینی توسط بیش از ۷۵ درصد از جمعیت جهان مصرف می شود. با وجود بسیاری از برندهای مختلف، دانستن اینکه چیست دشوار می شود. ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی از سه کیفیت مواد خام مختلف ساخته می شوند:

· درجه دارویی – مطابق با استانداردهای دارویی

· درجه غذا – مطابق با استانداردهای مصرف انسانی است

· درجه خوراک – مطابق با استانداردهای مصرف حیوانات است

تفاوت اصلی در کیفیت و خلوص است. به دلیل افزودن مواد مختلف دیگر، هیچ محصولی ۱۰۰% خالص نیست. ویتامین های درجه دارویی باید بیش از ۹۹ درصد خالص باشند و فاقد مواد چسبنده، پرکننده، مواد کمکی – موادی که به عنوان رقیق کننده داروها استفاده می شوند – مواد رنگی یا مواد ناشناخته باشند. ویتامین‌های معمولی دو گرید دیگر به‌عنوان محصولات بدون نسخه (OTC) در دسترس هستند، در حالی که ویتامین‌های درجه دارویی فقط با نسخه در دسترس هستند.

ویتامین های درجه دارویی برای ارائه درجه بالاتری از فراهمی زیستی – درجه ای که ویتامین در یک سیستم زنده جذب می شود – فرموله شده اند. از آنجایی که این ویتامین ها می توانند به سرعت جذب بدن شما شوند، به سرعت باعث بهبود و افزایش کیفیت زندگی شما می شوند.

اخیراً صنعت ویتامین آمریکا رپ بسیار بدی را به دست آورده است و بسیاری معتقدند که شایسته است. مردم برای خرید ویتامین های معمولی به فروشگاه ها و داروخانه ها می روند. در برخی موارد، مواد درج شده روی برچسب با آنچه در بطری است مطابقت ندارد. تعداد زیادی از مواد توسط بدن جذب نمی شوند.

بیشتر و بیشتر مردم ویتامین های درجه دارویی را انتخاب می کنند زیرا آنها با نسخه پزشکان و پزشکان مجاز در دسترس هستند. ویتامین های درجه دارویی از نظر کیفیت و توانایی آنها در تولید نتایج در مقایسه با ویتامین های معمولی آزمایش شده اند. آنها توسط شخص ثالث آزمایش می شوند تا تأیید شود که بطری ها حاوی آنچه آنها می گویند وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر