ویتامین C برای ناباروری مردان و مسمومیت با سرب؟


ارتباط بالینی ویتامین C در مردان نابارور در معرض سرب چیست؟ در مقایسه با گروه کنترل ، کارگران صنعت باتری سرب که روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C به مدت سه ماه دریافت می کردند “افزایش قابل توجهی در تحرک و تعداد اسپرم و همچنین کاهش اسپرم غیر طبیعی” و “کاهش قابل توجهی در میزان اسپرم را تجربه کردند. تکه تکه شدن DNA “، یعنی DNA اسپرم آسیب دیده. خوب ، اما ایده آل نقطه پایانی تندرست نوزادان دختر و پسر است. وارد این مطالعه کوچک فوق العاده از دانشگاه تگزاس بیش از 30 سال پیش شوید.

بیست و هفت مرد با همسران بارور سالها تلاش می کردند بچه دار شوند اما فایده ای نداشت. به 20 نفر از آنها روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C به مدت دو ماه داده شد ، و 7 مورد به عنوان گروه کنترل عمل کردند و هیچ ویتامین ث دریافت نکردند. محققان در پایان 60 روز پیگیری کردند. در آن زمان ، هر یک از زنان هر 20 مردی که ویتامین C دریافت کرده بودند ، باردار شده بودند – 20 از 20! پس از سالها ناامیدی ، رونق: 100 درصد باردار. علاوه بر این ، هیچ یک از زنان مردان گروه کنترل باردار نشدند. به ندرت می توان چنین نتایج سیاه و سفید را در ادبیات پزشکی برای هرگونه مداخله مشاهده کرد.

آیا ویتامین C استرس اکسیداتیو را از سرب کاهش می دهد یا در واقع آن را کاهش می دهد مرحله از سرب؟ مطمئنا ، مکمل آنتی اکسیدان می تواند اثرات آنتی اکسیدانی داشته باشد ، اما ممکن است سطح سرب را در خون کاهش ندهد. در حال حاضر ، این در گروهی از کارگران بود که روز به روز سرب تنفس می کردند و نحوه عملکرد ویتامین C این است که به سادگی مانع جذب سرب از طریق روده می شود. یک مطالعه قبلی نشان داد که مکمل ویتامین C ظاهراً سطح سرب را در مدت شش ماه یک سوم کاهش می دهد ، اما این مقدار با دوز عظیم 2 گرم با افزودن روی بود. یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که همان کاهش 30 درصدی فقط با 500 میلی گرم در روز ، بدون روی و تنها در یک ماه. اما هیچ یک از این مطالعات دارای گروه کنترل از افراد نبود که هیچ چیزی مصرف نکرده باشند ، بنابراین ما نمی دانیم که آیا سطح آنها به هر حال کاهش یافته است یا خیر.

به طور مشابه ، یک مطالعه تقریباً بیش از حد واقعی در مورد نقش ویتامین C در حذف سمیت سرب از “سیستم های زیستی” وجود دارد ، که منظور آنها کودکان بود. آنها 250 تا 500 میلی گرم در روز ویتامین C به مدت چند ماه دریافت کردند و نمونه های موهای تراشیده هر ماه 69 درصد میزان سرب را کاهش داد. محققان آن را در دو گروه کوچک دیگر از بچه ها تکرار کردند و همان قطره شگفت انگیز را در هر کودک مشاهده کردند. اما شاید در آن زمان سطح سرب در کل جامعه کاهش یافته باشد؟ بدون اندازه گیری سطح سرب در گروه کنترل از کودکان که ویتامین C مصرف نمی کنند ، نمی توانیم مطمئن باشیم.

همانطور که از فیلم 3:17 در ویدیوی خود نشان می دهم فلفل دلمه ای برای ناباروری مردان و مسمومیت با سرب؟، با هشت هفته ویتامین C ، سطح سرب در خون کاهش یافته و در ادرار افزایش می یابد. می توان نتیجه گرفت که ویتامین C سرب را از بدن خارج می کند ، اما در گروه دارونما نیز همین اتفاق رخ داد: سطح خون کاهش یافت و سطح ادرار افزایش یافت. بنابراین ، هیچ ارتباطی با ویتامین C ندارد. به همین دلیل داشتن گروه کنترل همیشه مهم است.

همین امر در مورد مطالعاتی که به نظر می رسد هیچ فایده ای ندارند نیز صدق می کند. به عنوان مثال ، 36 کارگر تولید باتری مورد مطالعه قرار گرفت. به هر کدام ویتامین C داده شد ، اما هیچ تغییری در سطح سرب آنها ایجاد نشد. اما ، شاید همکاران آنها متحمل آسیب بزرگی شده باشند افزایش دادن در میزان سرب در همان دوره زمانی مشابه ، و ویتامین C در واقع در جلوگیری از افزایش سطح افراد موفق بود. بدون گروه کنترل نمی دانید.

به همین دلیل است که مطالعاتی مانند “تأثیر مکمل ویتامین C بر سطوح کادمیوم ، سرب و جیوه در خون و مو” بسیار مهم است. ویتامین C در مقایسه با دارونما قرص قند یکسان. نتیجه؟ ویتامین C نتوانست کمکی کند ، که واقعاً اشتیاق زیادی برای استفاده از ویتامین C برای مسمومیت با سرب ایجاد می کرد تا این که یک مطالعه معروف در سال 1999 منتشر شد که نشان می داد مکمل ویتامین C میتوانست منجر به کاهش سطح خون می شود. همانطور که در ساعت 4:32 در ویدئوی من مشاهده می کنید ، پس از چهار هفته مصرف دارونما ، تغییرات زیادی در سطح سرب خون در گروه کنترل رخ نداد ، چیزی که ما انتظار داشتیم. در مقابل ، گروه ویتامین C تقریباً با سرب خون مشابه گروه کنترل شروع به کار کرد ، اما در عرض یک هفته از مصرف 1000 میلی گرم ویتامین C در روز ، سطح سرب 81 درصد کاهش یافت. بنابراین ، مکمل ویتامین C “ممکن است روشی مقرون به صرفه و مناسب برای کاهش سطح سرب خون ، احتمالاً با کاهش جذب سرب از طریق روده ، ارائه دهد.”

سطح سرب ادرار تغییر نکرده است ، بنابراین اینطور نیست که افراد سرب بیشتری را در ادرار خود دفع کنند تا سطح خون آنها پایین بیاید. با این حال ، بیشتر سرب در خون ما در گلبول های قرمز خون است ، که در کبد بازیافت شده و از طریق صفرا به روده تخلیه می شود ، جایی که سرب می تواند مجدداً جذب شود – مگر اینکه شاید مقدار زیادی ویتامین دریافت کرده باشید. C در آنجا برای جلوگیری از جذب مجدد وجود دارد. اما 1000 میلی گرم مقدار زیادی ویتامین C است. آیا چیزی حدود 200 میلی گرم ، یعنی مقدار ویتامین C که در یک پرتقال و یک فنجان کلم بروکلی یا توت فرنگی دریافت می کنید ، مثر است؟ محققان آن را نیز آزمایش کردند. گروه 200 میلی گرمی همانند گروه کنترل و 1000 میلی گرم شروع به کار کردند ، اما سطح سرب خون واقعا تکان نخورد. آزاردهنده! بنابراین ، به نظر می رسید 1000 میلی گرم کار می کند ، اما 200 میلی گرم کار نمی کند. آیا 1000 میلی گرم ویتامین C کمی غیر طبیعی نیست؟ RDA فقط 60 میلی گرم است. خوب ، در واقع ، ما ممکن است میلیون ها سال تکامل یافته باشیم و به 600 میلی گرم در روز نزدیک شده ایم – ده برابر RDA فعلی – زیرا ما مقدار زیادی میوه و سبزی می خوردیم. خوب ، اما آیا می توانید بدون نیاز به مصرف قرص به 1000 میلی گرم ویتامین C برسید؟ آره! این مقدار ویتامین C است ، برای مثال ، که در سه فلفل دلمه ای زرد یافت می شود.


ویدئوهای دیگر در مجموعه من با سرب شامل موارد زیر است:

 • آیا با توجه به آلودگی سرب رژ لب ایمن است؟
 • آیا سونا می تواند سرب را از بدن سم زدایی کند؟
 • چگونه صنعت رنگ سرب با آن کنار رفت
 • سرب در آب آشامیدنی
 • چگونه صنعت گاز پیشرو با آن کنار رفت
 • سطوح سرب “طبیعی” خون می تواند سمی باشد
 • اثرات قرار گرفتن در معرض سرب سطح پایین در بزرگسالان
 • چگونه می توان سطح سرب را با رژیم غذایی کاهش داد: تیامین ، فیبر ، آهن ، چربی ، ناشتا؟
 • چگونه می توان سطح سرب را با رژیم غذایی کاهش داد: صبحانه ، غلات کامل ، شیر ، توفو؟
 • بهترین غذاها برای مسمومیت با سرب: کلرلا ، گشنیز ، گوجه فرنگی ، مورینگا؟
 • بهترین غذا برای مسمومیت با سرب: سیر
 • آیا ویتامین C می تواند به مسمومیت با سرب کمک کند؟
 • سرب موجود در سوپ مرغ ارگانیک (آب استخوان) چقدر است؟
 • سرب در مکمل های کلسیم
 • آیا زنان باردار باید مکمل کلسیم را برای سطوح پایین سرب مصرف کنند؟
 • افزایش سطح سرب خون در دوران بارداری و یائسگی
 • آلودگی به سرب در ماهی و شکار
 • آلودگی سرب در سس های تند

توجه داشته باشید که هیچ چیز خاصی در مورد فلفل دلمه ای زرد وجود ندارد – به جز محتوای فوق العاده ویتامین C ، یعنی. من فقط از آنها به عنوان یک روش عملی برای دریافت 1000 میلی گرم ویتامین C به شکل کامل استفاده کردم. آنها مطمئناً راحت تر از خوردن ده پرتقال هستند!

گرچه ، ویدئوی من را به خاطر بسپارید فلفل و پارکینسون: فواید سیگار کشیدن بدون خطرات؟ بنابراین ، انتظار می رود که همه مزایای 1000 میلی گرم ویتامین C را دریافت کنید با مزایابه چرا فقط مکمل های ویتامین C مصرف نکنید؟ دیدن آیا مکمل های ویتامین C از سرماخوردگی جلوگیری می کنند اما باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند؟

اگر صد ها میلی گرم در روز ویتامین C زیاد به نظر می رسد ، آن را بررسی کنید مصرف بهینه ویتامین C چقدر است ؟.

شاید به مجموعه ویتامین C و سرطان من علاقه مند باشید:

در نهایت ، برای اطلاعات بیشتر در مورد باروری مردان ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید از ویدیوهای رایگان من در اینجا مشترک شوید و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید