ویتامین D و کرونا؟ آیا کمک خواهد کرد؟


در چند هفته گذشته ، چندین مطالعه نشان داده است که سطوح پایین ویتامین D متوسط ​​، 25-هیدروکسی کولکالسیفرول را مرتبط می کند. [25(OH)D] به شدت کووید -19

 • کمبود ویتامین D در بیماری شدید COVID-19 شایع است [preprint observes that all 20 patients under age 75 had low levels of blood 25(OH)D; calls for further research]
 • مکمل ویتامین D ممکن است نتایج بالینی بیماران مبتلا به کروناویروس -2019 (COVID-19) را بهبود بخشد [retrospective study correlating higher levels of 25 (OH)D with better COVID-19 outcomes; calls for further research]
 • نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت و مرگ و میر بیماری کروناویروس 2019 [finds low levels of 25 (OH)D among older adults in European countries; advises supplementation]
 • نقش احتمالی ویتامین D در سرکوب طوفان سایتوکاین و مرگ و میر ناشی از آن در بیماران مبتلا به COVID-19 [preprint of study modeling links between 25 (OH)D, C-reactive protein [a marker of inflammation]، و COVID-19 ؛ خواستار تحقیقات بیشتر است]. این عناوین عنوان شد: سطوح ویتامین D ممکن است بر میزان مرگ و میر COVID-19 تأثیر بگذارد ، ادعاهای مطالعه.
 • ویتامین D و التهاب: پیامدهای بالقوه برای شدت کووید -19 [literature review found Spain and Italy to highly correlate low 25 (OH)D with high Covid-19 infection and death rates]به این مقاله همچنین سرفصل هایی را نیز دریافت کرد: کروناویروس: بزرگسالان باید از ویتامین D استفاده کنند.

مطالعات قبلی نشان داده اند که کمبود ویتامین D ممکن است نشانگر خطر ابتلا به سپسیس باشد و دادن مکمل ها به افراد در برابر عفونت های حاد تنفسی کمک می کند.

مکمل؟

بازاریاب مکمل Wileys Finest می گوید

آیا می دانید نقش ویژه ای برای ویتامین D در سلول های ایمنی ما وجود دارد؟ سلولهای ایمنی ما از ویتامین D برای عملکرد طبیعی استفاده می کنند. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند 2000 IU در روز (50 میکروگرم) برای حمایت از عملکرد ایمنی سالم استفاده کنید.1،2 PS ویتامین D3 انتخاب بهتری است!

به دو مطالعه اضافی اشاره می کند:

 • مارتنز پی جی و همکاران تأثیر ویتامین D بر عملکرد سیستم ایمنی بدن مواد مغذی 2020: 1248
 • Calder PC و همکاران وضعیت تغذیه مطلوب برای عملکرد سیستم ایمنی بدن ، عامل مهمی برای محافظت در برابر عفونت های ویروسی است. مواد مغذی 2020: 1181

اما صبر کن!

COVID-19: دانشمندان می گویند اینترنت “مملو از اطلاعات غلط” در مورد ویتامین D استبه گروهی از دانشمندان از سراسر جهان هشدار می دهند که گزارش هایی مبنی بر این که مکمل ویتامین D با دوز بالا می تواند COVID-19 را درمان کند بر اساس حدس و گمان است و برای سلامت عمومی خطری محسوب می شود. بیشتر بخوانید.

این مقاله به ویتامین D و ویروس SARS-CoV-2/بیماری COVID-19 ، توسط مارتین کوهلمایر و همکارانش اشاره می کند. این دانشمندان به طور خلاصه وضعیت (به منظور خوانایی مجدد تنظیم شده) را خلاصه می کنند.

(1) ویتامین D برای سلامتی ضروری است.

(2) بسیاری از مردم ، به ویژه کسانی که در عرض جغرافیایی شمالی زندگی می کنند (مانند انگلستان ، ایرلند ، اروپای شمالی ، کانادا و مناطق شمالی ایالات متحده ، شمال هند و چین) ، وضعیت ویتامین D ضعیفی دارند ، به ویژه در زمستان یا در صورت محدود بودن. در داخل خانه.

(3) وضعیت کم ویتامین D ممکن است در طول این بحران COVID-19 تشدید شود (به عنوان مثال ، به دلیل زندگی در داخل خانه و در نتیجه کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب) ، و به هرکسی که با دسترسی محدود به نور خورشید خود را منزوی می کند توصیه می شود که مکمل ویتامین D مصرف کند. طبق توصیه های دولت آنها برای عموم مردم (یعنی 400 IU در روز برای انگلستان 7 و 600 IU در روز برای ایالات متحده (800 IU به مدت 70 سال)) و اتحادیه اروپا (EU).

(4) هیچ شواهد علمی قوی وجود ندارد که نشان دهد مصرف بسیار زیاد (یعنی مکمل های مگا) ویتامین D در پیشگیری یا درمان COVID-19 مفید خواهد بود.

(5) خطرات بهداشتی با مصرف بیش از حد ویتامین D به ویژه برای کسانی که مشکلات بهداشتی دیگری مانند کاهش عملکرد کلیه دارند ، وجود دارد.

این توصیه منطقی به نظر می رسد.

همانطور که خوانندگان این وبلاگ می دانند ، من طرفدار مکمل ها نیستم ، به ویژه در دوزهای بالا ، عمدتا به این دلیل که شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه مکمل ها برای سلامت افراد سالم مفید هستند. همچنین شواهدی وجود دارد که می تواند مضر باشد ، به ویژه مواردی که محلول در چربی هستند ، مانند ویتامین D.

من به ویژه درباره فواید ویتامین D شک دارم:

 • بهترین منبع آن تأثیر نور خورشید بر روی پوست است.
 • این یک ویتامین نیست ؛ این یک هورمون است (درمان جایگزینی هورمون گسترده ایده خوبی به نظر نمی رسد).
 • مشخص نیست که آیا 25 (OH) D بهترین معیار اندازه گیری وضعیت هورمونی است (این ساده ترین روش انجام آن است).
 • تحقیقات بیشتری در مورد اثرات ایمنی مورد نیاز است.

در این میان ، چه باید کرد؟

تابستان در نیمکره شمالی است. برو بیرون!

فردا: من بیشتر توضیح خواهم داد که چرا درک اثرات ویتامین D بسیار دشوار است.

 • اشتراک گذاری
 • توییت
 • پست الکترونیک
 • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید