ویتامین D و کروناویروس: پاناسه یا نشانه سلامتی؟


شواهد فاش می شود که به نظر می رسد افرادی که دارای ویتامین D کافی هستند در برابر اثرات مضر کووید 19 بهتر محافظت می شوند.

این تعجب آور نیست ؛ افرادی که شیوه زندگی سالمی دارند – خوب غذا خوردن ، فعال بودن ، بیرون آمدن در هوای تازه ، حفظ وزن سالم ، سیگار نکشیدن ، نوشیدن زیاد – عموماً راحت تر از این عفونت جان سالم به در می برند.

باید به شما یادآوری کنم که ویتامین D در واقع یک ویتامین نیست. این هورمونی است که در اثر نور خورشید بر پوست ایجاد می شود.

نور خورشید م farثرترین روش برای دریافت آن است. غذاها بسیار کمتر تأمین می کنند.

در مورد مکمل ها ، گفتن آن سخت است. آنها تحت بررسی هستند.

من مواردی را جمع آوری کرده ام:

 • گزارشی از یک کارآزمایی بالینی در ایتالیا که در مجله Medium منتشر شده است: «در میان 26 بیمار بستریهاز افرادی که مراقبت های استاندارد را به تنهایی دریافت کردند ، نیمی از آنها به دلیل تشدید بیماری به بخش مراقبت های ویژه (ICU) رفتند. دو نفر از آنها فوت کردند. اما از بین 50 نفری که تحت مراقبت های استاندارد تحت درمان با ویتامین D قرار گرفتند ، تنها یک نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شد. هیچ کدام فوت نکردند. ” این مطالعه خود نتیجه می گیرد: “… تجویز دوز بالای کلسیفدیول یا 25-هیدروکسی ویتامین D … به طور قابل توجهی نیاز به درمان ICU در بیمارانی را که به دلیل اثبات COVID-19 نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند ، کاهش داد. به نظر می رسد که کلسیفدیول می تواند از شدت بیماری بکاهد ، اما برای نشان دادن پاسخ قطعی نیاز به آزمایشات بزرگتر با گروه های مناسب وجود دارد. “
 • بحث رسانه درباره آنچه در مورد مکمل های ویتامین D و Covid-19 شناخته شده است: “اگر این سال را بپرسیم” آیا ویتامین D از COVID-19 پیشگیری/درمان می کند؟ ” تنها پاسخ واقعی این است “چگونه ممکن است بدانید؟” “
 • گزارشات مصرف کننده در مورد اینکه آیا شما باید از مکمل های ویتامین D استفاده کنید: نتیجه گیری آن چندان مفید نیست: “در نهایت ، آزمایش یا مصرف مکمل و نحوه انجام آن به مشورت با پزشک شما بستگی دارد.”

مثل همیشه در مورد مکمل ها ، بازاری درگیر است. این یکی حتی در انگلستان بی اهمیت نیست.

 • بازار ویتامین ها به 500 میلیون پوند می رسد اما کاربران جدید کجا هستند؟ استفاده از مکمل های ویتامین D به لطف توجه رسانه ها در طول همه گیری به سرعت در حال رشد است اما علاقه به تقریبا همه ویتامین های دیگر کاهش یافته است و طبق داده های جدید Mintel ، هنوز مصرف کنندگان جدیدی وارد بازار نمی شوند … بیشتر بخوانید

یک خبرنامه چاقی که در آن مشترک هستم – پیشنهادات چاقی و انرژی – مواردی را ارائه می دهد که نشان می دهد ممکن است تضاد منافع دخیل باشد.

 • کمبود ویتامین D با 54 درصد افزایش میزان مثبت بودن SARS-CoV-2 مرتبط است: مطالعه: ارتباط بین وضعیت ویتامین D و خطر COVID-19 همچنان تقویت می شود ، با داده های جدید از Quest Diagnostics و دانشگاه بوستون نشان داده شده است که افرادی که کمبود ویتامین آفتاب دارند ممکن است نسبت به SARS-CoV-2 ، کروناویروس ، بسیار مثبت تر باشند. باعث COVID-19 می شود.
 • مطالعه مورد نظر ، شواهدی که نشان می دهد مکمل ویتامین D می تواند خطر ابتلا به آنفولانزا و COVID-19 و مرگ و میر را کاهش دهد ، منافع متضاد را گزارش می کند: “WBG از Bio-Tech Pharmacal، Inc. (Fayetteville، AR) بودجه دریافت می کند. HL مکمل های ویتامین D را می فروشد. GrassrootsHealth با تأمین کنندگان مکمل های مختلف کار می کند تا کارایی محصولات خود را در پروژه های مختلف سفارشی آزمایش کند. این تأمین کنندگان ممکن است به عنوان حامی GrassrootsHealth ذکر شوند. ” اساساً ، این بودجه از صنعت تأمین می شود.
 • یکی نامه در پاسخ به مطالعه اشاره می کند که “اثر دوز بالای مکمل ویتامین D3 در کاهش خطر ابتلا به کووید -19 صرفاً برون یابی شواهد موجود ، که اغلب متناقض است ، در مورد اثربخشی ویتامین D3 در کاهش خطر سایر عفونت های دستگاه تنفسی است. “
 • به این منظور ، نویسندگان یک رد طولانی دارند.

نتیجه نهایی من در حال حاضر: علم هنوز در حال گسترش است. در انتظار تحقیقات بیشتر چه باید کرد؟ من اینها را دوست دارم ملاحظات مربوط به چاقی ، ویتامین D و فعالیت بدنی در شرایط همه گیری COVID-19:

تا زمانی که پیشرفت های بیشتری پدیدار نشوند ، باید به خاطر داشته باشیم که عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی و فعالیت بدنی نباید به حاشیه رانده شوند. چندین دهه شواهد تجربی هر دو را به عنوان عوامل اصلی ارتقاء سلامت و تندرستی حمایت کرده اند. در مواقع بحرانی ، چه واقعی و چه تصور شده ، باید در مورد مزایای توانمندسازی افراد برای حفظ سلامت خود صحبت کرد.

بیرون بروید ، حرکت کنید ، مقداری پوست را در معرض نور خورشید قرار دهید. حتی در زمستان.

 • اشتراک گذاری
 • توییت
 • پست الکترونیک
 • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید