پروژه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در استان سمنان به بهره برداری می رسد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، سید محمدرضا هاشمی صبح شنبه در مراسم افتتاح همزمان پروژه های هفته دولت شهرداری گرمسار به همت تالار آفتاب تابان با اشاره به پروژه های هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت ۵۶۴ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۶۴ پروژه عمرانی در هفته دولت برگزار شد. ۱۵۰۰ میلیارد تومان در استان سمنان افتتاح می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۳۴ طرح اقتصادی با وام ۵۰۵ میلیارد تومانی در سراسر استان سمنان راه اندازی می شود و در هفته دولت در مجموع ۶۰۰ طرح عمرانی و اقتصادی در استان راه اندازی می شود. .

استاندار سمنان با اعلام اینکه ارزش کل این پروژه ها دو هزار میلیارد تومان است، گفت: طرح های هفتگی دولت استان برای ۴۴۴ نفر شغل ایجاد می کند.

هاشمی همچنین ادامه داد: در هفته دولت امسال ۵۶۴ پروژه قابل راه اندازی است که در هفته دولت ۱۴۰۰ ۲۸۴ طرح با افزایش ۹۸ درصدی افزایش داشته است.

وی افزود: پروژه های عمرانی قابل استفاده امسال با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۱ میلیارد تومان نسبت به اعتبار ۴۸۸ میلیارد ریالی پروژه های اجرا شده در هفته دولت سال گذشته ۲۰۷ درصد افزایش داشته است.

استاندار سمنان اعلام کرد: در سیزدهمین سال عمر پربرکت دولت تدبیر و امید اقدامات ارزنده ای از جمله بیمه درمانی رایگان، واکسیناسیون کرونا، پرداخت بدهی به بانک مرکزی دولت، کنترل تورم، فروش نفت، رواج یارانه ها و غیره انجام شد. موارد وی بیان کرد: با اجرای طرح جدید اقتصادی دولت، پرداخت یارانه ها به ابتدای زنجیره پایان رسیده است.

برنامه ریزی برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در طرح جدید نهضت ملی مسکن شهر ایوانکی از دیگر اقدامات ارزنده در دولت سیزدهم است که اجرایی می شود، هاشمی گفت: تا سقف پنج میلیارد تومان سود رایگان از سفر رئیس جمهور به استانداری می شود. به مردم استان پرداخت شد.

وی افزود: با توجه به افزایش خریدهای دولتی قیمت تضمینی گندم، امسال بیش از ۹۲ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده و خرید گندم نیز ۵۵ درصد افزایش یافته است که این یکی از اقدامات ارزشمند کشور است. دولت.