پیشنهاد ما توربین تعمیر شده به آلمان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، وزیر منابع طبیعی کانادا با اشاره به تاسی اعلام کرد که کشورش توربین های تعمیر شده خط لوله گاز نورد استریم را به دولت آلمان عرضه می کند که نشان می دهد اتاوا به طور موقت مواضع ضد روسی خود را کاهش می دهد.

جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی کانادا به نقل از گلوب اند میل، گفت که کانادا به زودی توربین تعمیر شده خط لوله نورد استریم را به دولت آلمان خواهد داد.

این روزنامه با استناد به اظهارات وزیر منابع طبیعی کانادا نوشت: به زیمنس کانادا مجوز محدود و قابل فسخی می دهد که براساس آن توربین ها تعمیر می شوند. نورد استریم تحویل آلمان

به گفته ویلکینسون، این اقدام برای حمایت از توانایی اروپا برای دسترسی به انرژی قابل اعتماد و مقرون به صرفه انجام می شود و کشورهای اروپایی به کاهش وابستگی خود به نفت و گاز روسیه ادامه خواهند داد.

وزیر دولت اتاوا علیرغم اینکه اروپا در مسیر کاهش وابستگی خود به انرژی روسیه است، یادآور شد که بدون تامین گاز طبیعی، اقتصاد آلمان با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

ویلکینسون گفت که با نزدیک شدن به زمستان، آلمانی ها در معرض خطر عدم توانایی گرم کردن خانه های خود هستند.

پیش از این در ۱۴ ژوئن اعلام شده بود که به دلیل تاخیر در بازگشت زیمنس از تعمیر واحدهای کمپرسور گاز و نقص فنی موتور، گازپروم روسیه مجبور به کاهش عرضه گاز طبیعی از طریق خط لوله نورد استریم به سطح پایین تر از برنامه ریزی شده .

زیمنس پیشتر اعلام کرده بود که یکی از توربین های گاز خط لوله نورد استریم به دلیل تحریم های کانادا علیه روسیه نمی تواند به آلمان بازگردانده شود..

در هفته های اخیر، مسکو صادرات گاز از طریق نورد استریم را متوقف کرده است ۵۵ درصد کاهش یافت، با اشاره به یک مشکل فنی، در حالی که برلین این تصمیم را “سیاسی” خواند و آن را محکوم کرد..