پیشگیری از بیماری آلزایمر با رژیم غذایی


تا نیمی از موارد آلزایمر را می توان به تنها هفت عامل خطر نشان داده شده در فیلم من نسبت داد ، پیشگیری از آلزایمر با تغییر در شیوه زندگی، که شامل دیابت ، فشار خون بالا ، چاقی ، ورزش ، سیگار کشیدن ، افسردگی و ورزش ذهنی می شود. و این شامل رژیم نمی شود زیرا عوامل رژیم غذایی زیادی وجود دارد که محققان نمی توانند آنها را در مدل خود قرار دهند. اما ، آنها اذعان کردند که رژیم غذایی ممکن است یکی دیگر از عوامل مهم در اصلاح بیماری آلزایمر باشد. به طور خاص ، شواهد فزاینده ای وجود دارد که الگوهای رژیم غذایی ، مانند رژیم مدیترانه ای ، با کاهش خطر آلزایمر و همچنین کاهش سرعت شناختی مرتبط است ، اما کدام اجزای رژیم غذایی مدیترانه ای مسئول هستند؟

رژیم سنتی مدیترانه ای یک رژیم غذایی است که مقدار زیادی سبزیجات ، لوبیا ، میوه و آجیل مصرف می کند و گوشت و لبنیات کمی دارد. هنگامی که محققان سعی کردند اجزای محافظ را مسخره کنند ، مصرف ماهی هیچ فایده ای نداشت ، همچنین مصرف متوسط ​​الکل نیز فایده ای نداشت. به نظر می رسد دو بخش مهم مصرف سبزیجات و نسبت بین چربی های اشباع نشده و چربی های اشباع شده ، در اصل چربی های گیاهی به چربی های حیوانی است.

در مطالعات انجام شده در 11 کشور جهان ، به نظر می رسد که مصرف چربی با شیوع بیماری آلزایمر بیشترین ارتباط را داشته باشد و کمترین میزان مصرف چربی و میزان آلزایمر در چین به بیشترین میزان مصرف چربی و میزان آلزایمر در ایالات متحده باشد. اما این همه چربی ها را با هم گروه بندی می کند.

محققان دانشگاه هاروارد روابط انواع چربی های اصلی را با تغییرات شناختی در طول چهار سال در بین 6000 زن مسن سالم بررسی کردند و دریافتند که مصرف بیشتر چربی اشباع شده با مسیر ضعیف تری از شناخت و حافظه ارتباط دارد. زنانی که بیشترین میزان چربی اشباع شده را مصرف می کردند 60 تا 70 درصد احتمال بدتر شدن عملکرد مغز را داشتند. میزان تغییرات شناختی مرتبط با مصرف چربی اشباع معادل حدود شش سال پیری بود ، بدین معنا که زنانی که کمترین میزان چربی اشباع را دریافت کرده بودند عملکرد مغز زنان شش سال جوانتر بود.

اگر کسی قبلاً آلزایمر داشته باشد ، چه می شود؟ پیش از این ، گروهی از محققان دانشگاه کلمبیا گزارش داده بودند که خوردن رژیم غذایی به سبک مدیترانه ای با خطر کمتری برای ابتلا به آلزایمر مرتبط است ، اما آیا رژیم مدیترانه ای-یا هرگونه رژیم غذایی در این مورد-با دوره بعدی بیماری و پیامدهای آن ارتباط دارد یا خیر. تا کنون مورد بررسی قرار نگرفته است

در مطالعه ای که در فیلم من برجسته شده است ، پیشگیری از بیماری آلزایمر با رژیم غذایی، محققان دریافتند که پیروی از رژیم مدیترانه ای نه تنها بر خطر ابتلا به آلزایمر ، بلکه بر دوره بیماری بعدی نیز تأثیر می گذارد ، زیرا رعایت بیشتر رژیم غذایی مدیترانه ای با مرگ و میر کمتر ارتباط دارد. و هرچه بیشتر به رژیم غذایی سالم پایبند بودند ، عمر بیشتری داشتند. در عرض پنج سال ، تنها 20 درصد از افراد با پایبندی بالا جان خود را از دست دادند ، در حالی که دو برابر بیشتر در گروه پایبندی متوسط. در گروه پایبندی کم ، در عرض پنج سال ، بیش از نیمی از آنها مرده بودند ، و تا ده سال ، 90 درصد از بین رفته بودند. در پایان مطالعه ، تنها افرادی که هنوز زنده بودند کسانی بودند که از رژیم غذایی سالم تری پیروی می کردند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم مدیترانه ای ، موارد زیر را بررسی کنید:

من مجموعه ای از عوامل رژیم غذایی در کاهش شناختی دارم ، هر چند:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید